Florynka. Mieszkańcy doczekają się boiska za prawie 1,5 mln złotych

boisko sportowe Florynka

W miejscowości Florynka powstanie od lat wyczekiwane, wielofunkcyjne boisko sportowe. Roboty ziemne rozpoczęły się kilkanaście dni temu. Inwestycja zostanie zakończona w lipcu przyszłego roku.

Dotychczas uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II we Florynce korzystali z małego, betonowego boiska nieopodal szkoły i drugiego porośniętego trawą i właśnie w miejscu drugiego powstaje nowa inwestycja.

13 września 2021 r. Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz podpisał umowę na budowę boisk sportowych przy szkole. W ramach zawartej umowy wykonane zostanie boisko wielofunkcyjne posiadające bieżnię, miejsce do skoku w dal oraz boisko do piłki nożnej. Wykonawcą zadania została firma BUD-MAT z Krynicy-Zdroju, specjalizująca się m.in. w budowie boisk sportowych oraz placów zabaw.

– Ze względu na warunki pogodowe w tym roku uda się wykonać roboty ziemne na kwotę około pół miliona złotych. Wykonawca przełożył roboty związane m.in. z kładzeniem nawierzchni właściwej na przyszły rok – poinformował w rozmowę z naszą redakcją wójt Jacek Migacz.

Koszt całej inwestycji opiewa na 1 498 740,03 zł. Gospodarz gminy podkreśla, iż za trzecim razem na inwestycję udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie ponad milion złotych z Ministerstwa Sportu. Złożony przez gminę wniosek został pozytywnie rozpatrzony.

Fot. NS/
Mateusz Książkiewicz 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.