Filmowa edukacja o kryzysie klimatycznym na nowosądeckim rynku

Filmowa edukacja o kryzysie klimatycznym na nowosądeckim rynku

W najbliższy piątek na całym świecie odbywać się będą strajki oraz demonstracje, które mają zwrócić uwagę na poważny problem, jakim jest groźba katastrofy klimatycznej. W globalną mobilizację włączają się także aktywiści i aktywistki z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Nowym Sączu – w dość nietypowy sposób. Organizują na nowosądeckim rynku darmowy plenerowy pokaz filmowy.

Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, działacze z MSK Nowy Sącz zrezygnowali z organizacji „tradycyjnego” protestu ze względu na fakt, że Sądecczyzna niedawno wyszła z czerwonej strefy (pisaliśmy o tym TUTAJ). Postanowili edukować mieszkańców naszego regionu w nieco inny sposób.

W najbliższy piątek (25 września) o godzinie 19:00 na nowosądeckim rynku odbędzie się plenerowy pokaz filmowy, który, jak zaznaczają organizatorzy, „pozwoli na zachowanie bezpiecznego dystansu, a jednocześnie umożliwi przekazanie wiedzy o katastrofie klimatycznej”.

Aktywiści powiedzą co nieco o sprawiedliwości klimatycznej, która jest głównym tematem globalnej mobilizacji. Następnie będzie można obejrzeć film „Można panikować”, po którym jest przewidziana dyskusja, natomiast pokaz około godziny 22:00 zakończy film „Punkt krytyczny”.

Link do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ.

Jak podkreślają sądeccy działacze, zwrócenie uwagi na sprawiedliwość klimatyczną ma na celu uspołecznienie i uczłowieczenie problemu: pokazanie, że klimat to sprawa, która dotyczy wszystkich gatunków na naszej planecie, w tym nas – ludzi.

– Oprócz masowo topniejących lodowców mamy do czynienia m.in. z tragedią mieszkańców Skierniewic, którym latem brakuje wody, czy trąbami powietrznymi dewastującymi domy rodzin w Borach Tucholskich – zaznaczają aktywiści i aktywistki z MSK Nowy Sącz.

Mamy dość, że osoby rządzące naszym krajem w obliczu naukowych alarmów dalej opierają swoją politykę na wydobywaniu węgla, utrzymują polskie społeczeństwo w ignorancji skali problemu, a tym samym przyczyniają się do pogłębiania ludzkich tragedii. Nie ma zgody na taką niesprawiedliwość. Polska musi podjąć humanitarne i skuteczne działania w walce z kryzysem klimatycznym, a tym samym – ogromnym kryzysem społecznym – dodają.

fot. archiwum dts24 (Klaudia Kulak) 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama