Kolejne karetki trafiły do szpitali w Nowym Sączu, Limanowej i Gorlicach

W miniony poniedziałek małopolskie szpitale otrzymały dziesięć karetek zakupionych w ramach Pakietu Medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Nowe samochody trafiły m.in. do pogotowia ratunkowego w Nowym Sączu, Limanowej oraz Gorlicach.

Z puli 50 nowoczesnych karetek, Sądeckie Pogotowie Ratunkowe otrzymało łącznie cztery pojazdy, natomiast Szpital Powiatowy w Limanowej oraz Szpital Specjalistyczny w Gorlicach – po dwa.

Jak zaznaczyła Bożena Hudzik, dyrektorka Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego – w ubiegłym roku pozyskano trzy ambulanse, a w tym roku cztery, zatem siedem nowych pojazdów zastąpiło wysłużone już samochody.

Wartość jednej karetki, zakupionej w ramach Pakietu Medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, to ponad 600 tysięcy złotych. Natomiast na 50 pojazdów, które trafiły do placówek w całym województwie, wydano łącznie około 31 milionów złotych.

Każdy ambulans zawiera m.in. nosze, krzesełko kardiologiczne, defibrylator i respirator, a nawet plecaki ratownicze i torby pediatryczne. Dodatkowo, karetki mają na pokładzie urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, które są niezwykle pomocne w trakcie akcji resuscytacyjnych – informują pracownicy Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

fot. Biuro Prasowe UMWM

Anna będzie żyć…

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.