Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej. Na scenie Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy – w niedzielę w Korzennej

Jutro (22 lipca) w korzeńskim amfiteatrze odbędzie się kolejna, trzecia już edycja Festiwalu Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej. Wydarzenie zapoczątkowane zostało przy udziale grupy z Francji podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku i z powodzeniem jest kontynuowane do tej pory. W ubiegłym roku ze sceny zabrzmiały dźwięki polskiej i ukraińskiej muzyki, dzięki gościom przybyłym z Żytomierza. Tym razem w Korzennej wystąpi między innymi Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy pod batutą Justyny Zawiślan.

Impreza rozpocznie się o godzinie 16. i może być świetnym sposobem na spędzenie niedzielnego popołudnia. Na scenie zaprezentują się zespoły i soliści z terenu gminy, jak i spoza niej. Organizatorzy zapewniają, że repertuar będzie tak zróżnicowany, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wokół amfiteatru pojawią się też stoiska gastronomiczne, a na najmłodszych czekać będzie plac zabaw.

W Korzennej wysłuchać będzie można między innymi koncertu w ramach projektu ,,Mozart kontra Sinatra – Aktywizacja Integracyjna przez Sztukę”. Na scenie po trzech miesiącach przerwy pojawi się również Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy, czyli młodzi ludzie, którzy już zawładnęli sercami sądeczan, ale i nie tylko.

Jak pisaliśmy w kwietniu, grupa kierowana przez Justynę Zawiślan miała okazję zagrać swój autorski koncert w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Prezentowane wówczas autorskie kompozycje miało okazję wysłuchać ponad tysiąc osób. Podczas wydarzenia przeprowadzono zbiórkę na rzecz fundacji Anny Dymnej.

– III Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej jest okazją do posłuchania zespołu wokalnego oraz band’u z Or_kiestry przypominającego początkowy skład, który powstał już w 2016 roku na potrzeby Światowych Dni Młodzieży – mówi kierownik artystyczny Justyna Zawiślan, a Jonathan Hojdys, współkompozytor i pianista dodaje – nadchodzący koncert to wspaniała okazja, by powrócić do początków naszej działalności. To właśnie od takiej muzyki zaczynaliśmy parę lat temu w Starym Sączu wspólne granie. Nie mogę się doczekać, by znów to powtórzyć.

Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy to grupa przyjaciół, a jednocześnie mieszanka osobowości, charakterów, przeróżnych instrumentów oraz głosów. Występ w Korzennej jest okazją do ponownego spotkania po przerwie na odpoczynek.

– Bardzo tęskniłam za próbami i ogromnie się cieszę, że ruszamy po chwilowej przerwie do przodu. Po wielkim sukcesie, jakim był dla nas występ w Auditorium UJ często pytani jesteśmy, kiedy zagramy następne koncerty. Więc wreszcie! Możemy pokazać coś nowego – przyznaje Paulina Widlak, wokalistka orkiestry.

Jak zapewnia Justyna Zawiślan, grupa myśli już o kolejnych występach – Oczywiście nadal pracujemy! W planach mamy koncert 5 września w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, prowadzenie koncertu uwielbienia podczas obchodów 200-lecia I Liceum Ogólnokształcącego, oraz nasz największy jak do tej pory projekt, który niech na razie pozostanie tajemnicą! Zdradzę tylko, że odbędzie się on również w Krakowie i będzie miał charakter charytatywny. Mamy nadzieję, że nasza pasja będzie coraz głośniejsza, ponieważ zapał do pracy jest ogromny! Pragnę podziękować wszystkim, od których dostajemy wsparcie, jest ono ogromne.

fot. arch. KNB

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.