PIS ogłosił swojego kandydata na prezydenta Nowego Sącza

To już pewne. Dzisiaj Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie zarekomendował Iwonę Mularczyk, jako kandydata na prezydenta Nowego Sącza. W jesiennych wyborach zmierzy się m.in. z Leszkiem Zegzdą i najprawdopodobniej Ludomirem Handzlem. 

“Gratuluję mojej małżonce Iwonie rekomendacji ⁦na Prezydenta miasta Nowego Sącza. To wielki zaszczyt i zobowiązanie! Będę wspierał Ją w działaniu na rzecz miasta i mieszkańców” – napisał poseł na twitterze.

Żona Arkadiusza Mularczyka jest psychologiem i pedagogiem w Zespole Szkół nr 4 w Nowym Sączu. Studiowała historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tam poznała swojego obecnego męża, który kształcił się na kierunku prawniczym. W ubiegłym tygodniu w kuluarach politycznych salonów mówiło się, iż pewnym kandydatem z ramienia PiS będzie właśnie poseł.

– Stanowczo zaprzeczam, nie będę kandydatem na prezydenta Nowego Sącza – powiedział w rozmowie z nami.

W wyborczej ruletce kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Nowego Sącza pojawiały się już takie osoby jak: Krzysztof Głuc, Janusz Adamek, Andrzej Bulzak, Andrzej Bodziony, Arkadiusz Mularczyk i Małgorzata Belska. Pod koniec czerwca Przewodniczący Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości Lucjan Stępień, również rozważał możliwość startu w wyborach. Jednak zrezygnował i publicznie oświadczył, iż poprze Małgorzatę Belską. Natomiast prezydent Ryszard Nowak stwierdził, iż w kampanii wyborczej będzie wspierał Krzysztofa Głuca. Chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw.

 

fot. zrzut ekranu z twittera posła Arkadiusza Mularczyka

Żona posła Mularczyka kandydatką PiS na prezydenta Nowego Sącza

 

Czytaj ZA DARMO nowe wydanie Dobrego Tygodnika Sądeckiego

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.