Fałszywy prokurator zatrzymany. Jego celem były seniorki

Fałszywy prokurator zatrzymany. Jego celem były seniorki

zatrzymanie

Próbował oszukać 98-letnią mieszkankę Nowego Sącza. Od 76-latki z Krakowa wyłudził 55 tysięcy złotych. Mężczyzna, który podawał się za prokuratora, został zatrzymany w Bielsku-Białej. Odpowie przed sądem tak jak jego wspólnik.

Jak pisaliśmy TUTAJ, 20 grudnia ubiegłego roku na telefon stacjonarny 98-latki z Nowego Sącza zadzwonił mężczyzna podający się za prokuratora. Wmawiał staruszce, że przestępcy chcą ją napaść i okraść mieszkanie. K0bieta miała mu przekazać 8 tysięcy złotych za ochronę. W tym samym czasie rozmawiała przez telefon komórkowy z innym mężczyzną, który udawał policjanta. Sądeczanka wykazała się przezornością i postanowiła skontaktować się z rodziną.

– Kazała mężczyznom czekać na linii i na chwilę wymknęła się z mieszkania. Pomocy starszej pani udzielił 9-letni chłopiec, który ze swojego telefonu wybrał numer do krewnej seniorki. Rodzina, słysząc o zdarzeniu, od razu zorientowała się, że to próba oszustwa – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Bliscy 98-latki zatrzymali fałszywego policjanta, kiedy pojawił się przed drzwiami jej mieszkania i z nią rozmawiał. Wkrótce na miejsce dotarli prawdziwi funkcjonariusze i przewieźli oszusta do komendy. Okazało się, że dzień wcześniej mężczyzna ze swoim wspólnikiem wyłudził 55 tysięcy złotych od mieszkanki Krakowa.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, kim może być osoba udająca prokuratora. 22 lutego mężczyzna został zatrzymany w Bielsku-Białej (woj. śląskie) przez tamtejszych mundurowych. Sądeccy policjanci przekonwojowali go do Nowego Sącza, gdzie 24-latek usłyszał zarzuty oszustwa oraz usiłowania oszustwa. Grozi mu za to do 8 lat więzienia. Ponadto 24 lutego sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mieszkańca Bielska-Białej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

fot. i film: KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook