Ewakuacja mieszkańców drewnianego domu w powiecie gorlickim. Strażacy ratują dobytek

Ewakuacja mieszkańców drewnianego domu w powiecie gorlickim. Strażacy ratują dobytek

straż, noc

Trwa interwencja w miejscowości Wapienne (powiat gorlicki). Ogień zajął dach drewnianego budynku mieszkalnego. Na miejscu pracują strażacy OSP Wapienne, OSP Sękowa oraz JRG Gorlice. Zagrożenie jest duże z powodu drewnianej konstrukcji domu. Straż przyjęła zgłoszenie o godz. 22:14.

AKTUALIZACJA (GODZ. 23:05)
Rodzina, która zamieszkuje dom zdążyła z ewakuacją. Można mówić o dużym szczęściu, ponieważ ogień rozprzestrzenił się w budynku mieszkalnym konstrukcji drewnianej. Pomogła też bardzo sprawna interwencja Państwowej Straży Pożarnej oraz miejscowych Ochotniczych Straży Pożarnych. Żaden z mieszkańców nie ucierpiał, co potwierdza w rozmowie z naszą redakcją rzecznik PSP w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz.

– Było bardzo niebezpiecznie, ponieważ mówimy tutaj o łatwopalnej konstrukcji. Zgłoszenie przyjęliśmy o godz. 22:14. Ogień zaczął się wydobywać z przewodu kominowego. Pożar został szybko zlokalizowany, udało się sprawnie uchwycić zagrożenie. Osoby zamieszkujące dom zdążyły go opuścić na czas. Na miejscu zdarzenia pojawiły się trzy zastępy: JRG Gorlice, OSP Sękowa oraz OSP Wapienne. Strażacy przebywają na miejscu cały czas. Jest noc, wyglądało to wszystko bardzo groźnie. W tej chwili trwa dogaszanie – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz w rozmowie z portalem DTS24.

Czytaj także: Stary Sącz. Pracownicy KALMARU od kilku miesięcy nie otrzymują wypłat. Sytuacja jest dramatyczna

Share on twitter
Share on facebook