Europejski Tydzień Autyzmu w Szkole Podstawowej nr 6

Co roku w pierwszych dniach grudnia obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu. Z tej okazji w wielu miastach prowadzone są konsultacje i warsztaty dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w temacie tej przypadłości. W tym roku uroczyste obchody w Szkole Podstawowej nr 6 im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie uczą się dzieci z autyzmem, odbywały się 4 grudnia.

wsb3

Uroczystość otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Pani Halina Stanek słowami - Wszyscy różnimy się od siebie, może inaczej mówimy, inaczej wyglądamy, inaczej się zachowujemy. Mamy inne potrzeby i pragnienia, ale dopiero razem, we wspólnocie możemy tworzyć i dostrzegać więcej i piękniej.

Szkołę zaszczycili swoją obecnością zacni goście: inspektor Wydziału Edukacji Pani H. Wiśniowska, prezes Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem MADA Pani B. Fryc, przewodnicząca Związku Zawodowego Solidarność Pani M. Zielińska-Gorzula, przewodnicząca Osiedla Zabełcze Pani B. Kałużny, kierownik WTZ Pan J. Reszkiewicz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Pani K. Malik-Ziętek, psycholog Pani I. Biała oraz dyrektor Zespołu Przedszkoli Pani L. Kantor.

Obchody zostały przygotowane przez panie A. Zarzeka i  J. Stępień oraz uczniów z klas autystycznych. Wydarzeniu przyświecało hasło ,,Podaruj mi serce”, które na co dzień wyraża najskrytsze marzenia dzieci niepełnosprawnych. Popis swoich talentów i umiejętności dali uczniowie z autyzmem, wywołując na twarzach gości oraz rodziców wiele emocji i wzruszenia.

Na zakończenie dyrektor szkoły zwróciła się do zebranych słowami podziękowania - Dziękuję wszystkim, którzy są dzisiaj z nami i razem świętują Europejskie Dni Autyzmu. Dziękuję za wrażliwość serca i każda pomoc i naukę. Potrzebujemy siebie nawzajem i każdy z nas ma coś czym może się podzielić z innymi, bo każdy może wnosić ze sobą to co ma najlepsze.

nadesłane przez: Szkoła Podstawowa nr 6 im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.