Nowy Sącz: młodzież uczy się jak gospodarować pieniędzmi

„Moje finanse – od nastolatka do budżetu państwa” to tytuł konferencji popularnonaukowej, która odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu. O znaczeniu kształtowania odpowiedniej postawy dotyczącej ekonomii i finansów dyskutowali z młodzieżą min. wiceminister finansów Wiesław Janczyk oraz prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Krysiak reprezentujący warszawską Szkołę Główną Handlową.

Zainteresowanie finansami, rynkiem kapitałowym, poruszaniem się w gospodarce wolnorynkowej jest jednym z priorytetów edukacji – mówi Wiesław Janczyk.  – To ważne, bo gospodarka rynkowa jest wymagająca wobec jej uczestników. Dlatego ze wszystkich dyscyplin, które w murach tej szkoły poznajecie przez lata, ja zwracam uwagę na zainteresowanie poznawaniem zasad określających wartość pieniądza w czasie – dodał wiceminister podkreślając, że umiejętność ta  i część edukacji ekonomicznej jest przydatna wszystkim, którzy chcą sprawnie poruszać się w realiach codziennego życia.

Konferencja w Zespole Szkół Ekonomicznych została objęta patronatem prof. dr hab. Marka Rockiego, rektora SGH, co stanowi wstęp do bliższej współpracy między słynną warszawską uczelnią ekonomiczną a sądeckim „Ekonomem”.

Mając niemałe doświadczenie ekonomiczne jesteśmy w stanie zachęcić do bezpośrednich kontaktów naszych studentów z waszymi podopiecznymi – zapewnia Marek Rocki i dodaje, że wymiana doświadczeń między uczniami, a studentami może owocować u tych ostatnich zainteresowaniem wyższymi studiami ekonomicznymi.

W konferencji wzięli także udział przedstawiciele Wyższej Szkoły Zawodowej stanowiącej wraz z Zespołem Szkół Ekonomicznych kuźnię przyszłego zaplecza kadrowego w dziedzinie ekonomii dla Nowego Sącza.

 fot. www.nowysacz.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.