Egzaminator z auta, w którym zginęła 18-letnia Angelika przesłuchany. We wtorek pogrzeb dziewczyny

Śledztwo nowotarskiej prokuratury dotyczące wypadku na przejeździe kolejowym, w którym zginęła 18 –letnia dziewczyna zdająca egzamin na prawo jazdy, prowadzone jest pod kątem nieumyślnego spowodowania katastrofy ze skutkiem śmiertelnym. Postępowanie toczy się na razie „w sprawie” konkretnego zdarzenia. Jak poinformował PAP prokurator Józef Palenik - przesłuchano już egzaminatora, 62-letniego Edwarda R. z Gorlic. Mężczyzna zdążył uciec z auta zanim uderzył w nie pociąg relacji Nowy Targ – Zakopane. Zarzutów jednak nie przedstawiono. Jest na to za wcześnie.

PROTEUSSMARZ

Tragedia o której informowaliśmy w czwartek, wydarzyła się ok. godz. 11.15 w Zaskalu w gminie Szaflary, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym oznakowanym znakiem "stop" i „krzyżem św. Andrzeja”. Zdarzenie uwieczniły kamery monitoringu jednej z pobliskich firm. Na nagraniu widać jak czerwone Suzuki wjeżdża na przejazd i zatrzymuje się. Po około 10 sekundach w samochód uderza pociąg. Tuż przed zderzeniem z auta wyskoczył mężczyzna. Młoda kobieta, która siedziała za kierownicą nie zdążyła wysiąść. Z ciężkimi obrażeniami przewieziono ją do szpitala. Lekarzom nie udało się ocalić jej życia.

Podczas czynności prowadzonych na miejscu wypadku zabezpieczono nagrania z kamer: tej umieszczonej w samochodzie egzaminacyjnym (Suzuki Baleno),  kolejnej - z pociągu; oraz z pobliskiej betoniarni.

Z wyjaśnień egzaminatora wynika, że w samochodzie zgasł silnik. Próba ponownego uruchomienia go skończyła się niepowodzeniem. Prokurator nie ujawnił szczegółów zeznań Edwarda R. i zaznaczył, że prawdopodobnie - z uwagi na stan psychiczny mężczyzny - potrzebne będzie jeszcze jedno przesłuchanie.

Dziewczyna, która zginęła w wypadku to 18-letnia Angelika z Chyżnego. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek.

O wypadku pisaliśmy w tekście:  ZGINĘŁA NA TORACH ZDAJĄC PRAWO JAZDY. EGZAMINATOREM BYŁ 62-LETNI GORLICZANIN

 

(tk)

zdjęcie: Małopolska Policja

Obejrzałeś? Udostępnij.To może komuś uratować życie.

Opublikowany przez Dżangłera on the road Wtorek, 21 sierpnia 2018

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.