Zginęła na torach zdając prawo jazdy. Egzaminatorem był 62-letni gorliczanin

Zginęła na torach zdając prawo jazdy. Egzaminatorem był 62-letni gorliczanin

Dzisiaj w miejscowości Zaskale (gmina Szaflary, powiat nowotarski) pociąg zderzył się z samochodem jazdy egzaminacyjnej nowotarskiego oddziału Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Silnik samochodu nagle zgasł na przejeździe kolejowym. Egzaminator wysiadł z auta i od niego odskoczył.

Do zdarzenia doszło około 11.15 na niestrzeżonym, oznakowanym (znakiem Stop i G3) przejeździe kolejowym. Pociąg osobowy relacji Nowy Targ – Zakopane zderzył się z samochodem osobowym marki Suzuki. 18-latka zdawała egzamin państwowy na prawo jazdy.

– Wstępne ustalenia wskazują na to, że to, że samochód w momencie, kiedy najechał na przejazd, zgasł. Po chwili nadjechał pociąg. Egzaminator zdążył opuścić samochód. Dziewczyna, która zdawała egzamin, nie zdążyła wysiąść. Z ciężkimi obrażeniami została przewieziona do szpitala w Nowym Targu – informuje w rozmowie z nami asp. sztab. Mariusz Wójcik z nowotarskiej policji.

Jak informuje Waldemar Olszyński, dyrektor MORD, egzaminator to mieszkaniec Gorlic. – Najbardziej martwi nas stan zdrowia tej dziewczyny, bo jest informacja, że jest ciężki – mówił dyrektor jeszcze po godzinie 13.

Aktualizacja (14.15) : niestety nie udało się uratować życia 18-letniej kobiety rannej w wypadku. Zmarła w szpitalu.

Aktualizacja (15.30): Policja ustaliła, że dziewczyna zatrzymała samochód osobowy, przy czym zgasł silnik w pojeździe. Nadjechał pociąg i jedynie egzaminator zdążył wysiąść z samochodu i odskoczyć. Pociąg z całym impetem uderzył w Suzuki, które prowadziła nastolatka. Doznała ciężkich obrażeń ciała i została zabrana do szpitala w Nowym Targu. Niestety, mimo walki ratowników i lekarzy nie udało się uratować jej życia. 62-letnii egzaminator nie doznał żadnych obrażeń ciała, podobnie jak maszynista i pasażerowie pociągu, których było około 60-ciu.

– Nowotarska policja prowadzi na miejscu oględziny z udziałem prokuratora, biegłego oraz komisji badania wypadków kolejowych. Okoliczności, przyczyny, w szczególności kto ponosi winę za spowodowanie wypadku ustali śledztwo Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Zabezpieczono już ślady i materiał dowodowy, w tym m.in. nagranie video z pociągu oraz zapis dźwięku i video z pojazdu egzaminacyjnego (materiały te będą pomocne w ustaleniu dlaczego doszło do zatrzymania tego samochodu na przejeździe kolejowym). Szlak kolejowy na tym odcinku był zablokowany do godz. 15:40 – linie kolejowe wyznaczyły komunikację zastępczą – informuje KWP Kraków

Fot. KWP Kraków

Czytaj też:

Głębokie-Witkowskie: najpierw wjechali na tory tuż przed pociągiem, a później ratowali życie taranując rogatki [FILM]

Share on twitter
Share on facebook