Dziś głosujemy. Ile kart otrzymasz? Jak oddać ważny głos? Oto niezbędnik każdego wyborcy

Dziś głosujemy. Ile kart otrzymasz? Jak oddać ważny głos? Oto niezbędnik każdego wyborcy

wybory 2024, niezbędnik wyborcy

Dziś w godzinach 7.00 – 21.00 trwa głosowanie w Wyborach Samorządowych 2024. Przedstawiamy naszym czytelnikom niezbędnik każdego wyborcy.

Najważniejsza wiadomość: aby głos był ważny, należy pozostawić znak „X” przy nazwisku jednego kandydata na karcie. W większości gmin każdy otrzyma cztery karty. Karta 1: głosowanie na wójta lub burmistrza. Karta 2: głosowanie do rady gminy. Karta 3: głosowanie do rady powiatu. Karta 4: głosowanie do sejmiku wojewódzkiego.

Nowy Sącz jest jednym z miast (wyjątków), gdzie mieszkańcy otrzymają trzy karty. Karta 1: głosowanie na prezydenta miasta. Karta 2: głosowanie do rady miasta. Karta 3: głosowanie do sejmiku wojewódzkiego. Poniżej grafika udostępniona przez Państwową Komisję Wyborczą.

Co jeszcze warto wiedzieć?
Aby głos był ważny, należy postawić znak „X” w kratce z lewej strony – przy nazwisku swojego kandydata. W wyborach na wójtów, burmistrzów i prezydentów, gdzie został zarejestrowany tylko jeden kandydat (a takie przypadki istnieją na Sądecczyźnie), kratki będą oznaczone „TAK” lub „NIE” – z lewej strony obok nazwiska kandydata.

Czytaj także: Trwa wielki ruch społeczny. Zostało uzbierane prawie 10 milionów na najdroższy lek świata dla Wiktorii Wróbel z Nowego Sącza. Zbiórkę uda się wypełnić lada dzień? Sprawdź, pomóż

Fot. DTS24 / PKW

Reklama