Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego odwołany

Wczoraj Waldemar Olszyński został odwołany z funkcji dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Pełnił tę funkcję od 2012 roku.

wsb3

Jak udało się nam dowiedzieć, oficjalną przyczyną zwolnienia jest ,,utrata zaufania".

- Decyzją i wolą nowego zarządu województwa jest, aby dobierać sobie współpracowników takich, do których można mieć zaufanie i z którymi chce się współpracować. To jest prawo każdego zarządu - wyjaśnia Filip Szatanik, kierownik Biura Prasowego Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

- Brak zaufania jest często podstawą do zmian kadrowych. Jest to normalna rzecz. Przychodzi nowy zarząd, rozpoznaje kadry i zmienia je tam, gdzie uznaje za stosowne - dodaje.

W poniedziałek zostanie powołany nowy dyrektor MORD, a do tego czasu obowiązki pełnić będzie zastępca dyrektora - Wiesław Kądziołka.

Niektórzy twierdzą, że zwolnienie ma związek z tym, iż podczas ostatnich wyborów samorządowych Waldemar Olszyński starał się o mandat radnego Sejmiku Województwa z listy Koalicji Obywatelskiej.

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.