Dyrektor Małgorzata Belska rezygnuje z pracy w sądeckim magistracie. Złożyła wypowiedzenie

Dyrektor Małgorzata Belska rezygnuje z pracy w sądeckim magistracie. Złożyła wypowiedzenie

Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania UM Nowy Sącz

Małgorzata Belska od 2018 roku kieruje Wydziałem Edukacji (a później Wydziałem Edukacji i Wychowania). Jak wynika z naszych informacji, wypowiedzenie złożyła w grudniu.

Małgorzata Belska w 2018 roku była najmłodszym kandydatem na prezydenta miasta Nowego Sącza. W pierwszej turze zdobyła 1954 głosy, w drugiej turze poparła Ludomira Handzla. Od grudnia 2018 roku była dyrektorem Wydziału Edukacji, który później zmienił nazwę na Wydział Edukacji i Wychowania. Kiedy prezydent ogłaszał jej nominację na to stanowisko, zaznaczał, że Małgorzata Belska, to fantastyczny wybór dla sądeckiej oświaty.

Nowa dyrektorka od razu zaproponowała utworzenie okrągłego stołu oświaty, który miałby gromadzić wszystkie strony procesu edukacyjnego. Jak wówczas przyznała, dostrzega dosyć poważny problem, jeżeli chodzi o partnerstwo w ramach edukacji w Nowym Sączu. Chciała, żeby strona społeczna, czyli rodzice, mieli możliwość wpływania na to, co się dzieje w mieście w obszarze edukacji.

Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania UM Nowy Sącz

– Jeżeli powstanie okrągły stół i będzie wokół niego za mało miejsca, zawsze będziemy dokładać kolejne elementy tego stołu, żeby każdy znalazł miejsce i mógł się wypowiedzieć na temat edukacji. Myślę, że nad tym trzeba przede wszystkim popracować, żeby jednak wszystkie strony, które uczestniczą w procesie edukacyjnym, miały szansę wypowiadać się i być wysłuchane – mówiła wówczas.

Małgorzata Belska od lat związana jest z harcerstwem i w życiu kieruje się harcerskimi zasadami. Kiedy została dyrektorem Wydziału Edukacji wiele osób pytało ją czy nie żałuje decyzji o podjęciu pracy w urzędzie. Morowa druhna odpowiadała, że widocznie takie zadanie było jej pisane i ma do wykonania kolejny przydział czynności, kolejny „rozkaz”, który postara się wykonać jak najlepiej.

– Czasem będę prosić innych o pomoc, o wsparcie – tak jak na górskim szlaku, tak jak w zastępie służbowym – wspólnie zrobimy wiele, a przy okazji będziemy nadal razem powiększać grono tych, którym zależy na lepszym świecie – mówiła wówczas. Całość możecie przeczytać w artykule: Małgorzata Belska: po prostu interesuje mnie życie!

Dyrektor Belska niejednokrotnie dawała odczuć, że spełnia się w tym, co robi, więc tym bardziej dziwi, że postanowiła złożyć wypowiedzenie, co oficjalnie potwierdziła wiadomością tekstową przesłaną przed południem do naszej redakcji. Nie podała jednak powodu podjęcia takiej decyzji. Obecnie nadal jest dyrektorką Wydziału Edukacji i Wychowania. Kto ją zastąpi? Tego jeszcze nie wiadomo.

Fot. arch. dts24.pl/
Klaudia Kulak
Share on twitter
Share on facebook