Dwoje małych dzieci straciło ukochanego tatę…. Potrzebne wsparcie dla rodziny tragicznie zmarłego Marcina Króla

Dwoje małych dzieci straciło ukochanego tatę…. Potrzebne wsparcie dla rodziny tragicznie zmarłego Marcina Króla

Jest kolejna zbiórka dla rodziny tragicznie zmarłego Marcina Króla – aktora, reżysera, kierownika teatru ,,Co się stało?”. Mieszkaniec Starej Wsi w powiecie limanowskim był także członkiem Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego w Nowym Sączu i Grupy Rekonstrukcyjnej Historycznej 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu. Przeżył 31-lat. Odchodząc przedwcześnie zostawił żonę i dwójkę dzieci – czteroletnią córkę i rocznego syna.

,,Zbiórka poświęcona jest wsparciu jego Rodziny, która niespodziewanie została pozbawiona głównego źródła utrzymania, jakim była wykonywana przez Marcina praca. Okoliczności życia stawiają nas wobec czasem bardzo trudnych wyzwań i pamiętając, że takie sytuacje mogą dotknąć każdego z nas, zwracamy się z apelem o wpłatę środków, które pomogą przetrwać te trudne chwile i zabezpieczyć podstawowe potrzeby pozostawionej rodzinie Marcina” – piszą organizatorzy, czyli przedstawiciele działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego.

Zbiórkę można wesprzeć tutaj – pomagam.pl

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach wypadku doszło 23 kwietnia. Marcin Król pracował przy remoncie dachu siedziby Starostwa Powiatowego w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie). Został przygnieciony przez gruz zsypywany z trzeciego piętra. Mimo interwencji Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, nie udało się uratować jego życia.

Zbiórkę dla jego rodziny prowadzi też Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ziemia Limanowska. O akcji, a także więcej o Marcinie Królu i tragicznym wypadku, który zakończył jego życie pisaliśmy już TUTAJ.

fot. pomagam.pl – zbiórka dla rodziny Marcina Króla

Share on twitter
Share on facebook