Dwóch nowych napastników w Sandecji. Przegrany sparing w Bytomiu [ZDJĘCIA]

Dwóch nowych napastników w Sandecji. Przegrany sparing w Bytomiu [ZDJĘCIA]

Sandecja

Miniony tydzień przyniósł kilka ważnych zmian w Sandecji. Drużyna została wzmocniona dwoma napastnikami. Na koniec kolejnego mikro cyklu treningowego ekipa trenera Kasperczyka zmierzyła się z Polonią Bytom.

Umowę z zespołem „Biało-czarnych” podpisali: Wiktor Kamiński oraz Jakub Wilczyński. Kamiński ma 19 lat i do Nowego Sącza przeniósł się na zasadzie wypożyczenia z ekstraklasowej Warty Poznań. Również na zasadzie wypożyczenia do klubu trafił Wilczyński (gracz Arki Gdynia).

Polonia Bytom – Sandecja 3:1 (2:1)
Bramki: Żagiel 7, 25, Wolny 74 (k) – Mikołaj Kwietniewski 2 (k).

Sandecja: (I połowa) Martin Polaček – Piotr Kowalik, Kamil Słaby, Dawid Szufryn, Rastislav Václavik, Denis Potoma, Tomasz Nawotka, Kacper Talar, Mikołaj Kwietniewski, Patryk Bryła, Rafał Wolsztyński. (II połowa) Paweł Sokół – Kamil Sobczak, Mateusz Bartków, Michał Rutkowski, Mateusz Popiela (70′ Kacper Talar), Bruno Żołądź, Igor Maślanka, Radosław Gołębiowski, Marcinho, Jakub Wilczyński, Wiktor Kamiński.

Wyjazdowe starcie z Polonią Bytom rozpoczęło się od mocnego uderzenia Sandecji. Najpierw bliski zdobycia bramki był Rafał Wolsztyński, który obił słupek. Kilkadziesiąt sekund później „Biało-czarni” wyszli na prowadzenie za sprawą Mikołaja Kwietniewskiego, który okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego. W dalszej części spotkania gole strzelali już tylko gospodarze. Poniżej zdjęcia z meczu.

Czytaj także: Piłkarscy sędziowie z KS Nowy Sącz najlepsi w Małopolsce

Fot: Adrian Maraś (27) Dominik Głąb (2)