Piłkarscy sędziowie z KS Nowy Sącz najlepsi w Małopolsce

Piłkarscy sędziowie z Nowego Sącza wygrali X edycję Halowych Mistrzostw Małopolski Sędziów o Puchar Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Tym samym odebrali ekipie KS Nowy Targ możliwość trzeciej wygranej z rzędu, która oznaczałaby zdobycie Pucharu na stałe.

Impreza odbyła się w nowej hali Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ekipa Kolegium Sędziów Nowy Sącz rozpoczęła zmagania od bezbramkowego remisu z KS Bochnia oraz bramkowego podziału punktów z KS Kraków (1:1). W kolejnych grach podopieczni trenera Marka Ogórka i Stanisława Brożka pokonali KS Chrzanów 2:0 oraz KS Myślenice 3:0.

Powyższe rezultaty pozwoliły sądeckiej drużynie awansować do ćwierćfinału. Wygrana 1:0 z zespołem KS Limanowa dała przepustkę do półfinału. W meczu decydującym o awansie do najważniejszego spotkania całego turnieju, na przeciw sądeczan stanęli sędziowie z Oświęcimia. Po remisie 1:1 do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka (3:1 w rzutach karnych).

FINAŁ TURNIEJU
Kolegium Sędziów Nowy Sącz – Kolegium Sędziów Wadowice 2:1
1:0 Szymon Olchawa 3
2:0 Grzegorz Ciężobka 7
2:1 Krzysztof Dyrcz 10
Sędziowali: Sylwia Wiatr i Kamil Dubas.
NOWY SĄCZ: Stefan Mac; Dawid Mituś, Jan Horowski, Grzegorz Ciężobka, Przemysław Grębski oraz Szymon Olchawa, Patryk Janik, Tomasz Wojsław, Jakub Olchawa. Trener Marek Ogórek.
WADOWICE: Sławomir Wiecheć; Bartosz Kłobuch, Jarosław Franczak, Bartłomiej Rybarczyk, Krzysztof Dyrcz oraz Kamil Chrapek, Patryk Rybarczyk, Szymon Putek. Trener Piotr Wajdzik.

W boju o złoto wynik otworzył Szymon Olchawa, który zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, ale jak tylko pojawił się na boisku od razu oddał celny strzał i w 3. minucie gry (mecze trwały 12 minut) utonął w ramionach kolegów. W dodatku 4 minuty później Grzegorz Ciężobka strzałem z dystansu wykorzystał zbyt odważne wyjście z bramki golkipera wadowickiej drużyny Sławomira Wiechcia. Wynik 2-0 utrzymywał się do 10. minuty, bo dopiero wtedy najlepszy snajper turnieju Krzysztof Dyrcz strzelił kontaktowego gola, ale na więcej Stefan Mac już rywalom nie pozwolił. Nowosądeczanie po ostatnim gwizdku duetu Sylwia Wiatr i Kamil Dubas mogli więc świętować pierwsze w historii turniejów Halowe Mistrzostwo Sędziów Małopolski – relacjonuje Dorota Dusik.

Fot: źródło mzpnkrakow.pl / Bogusław Klimek