Małe bohaterki w ,,Serialu na Węgierskiej” [ZDJĘCIA]

Małe bohaterki w ,,Serialu na Węgierskiej” [ZDJĘCIA]

Cały dzień Mgr Mors spędził na tworzeniu muralu prezentującego pierwsze damy w ,,Serialu na Węgierskiej”. Internauci wyraźnie wskazali kogo chcą na zobaczyć. Mgr Mors posłuchał zatem Sądeczan i na swoim muralu uwiecznił dwie niezwykle dzielne bohaterki –  Wiktorię Wróbel oraz Amelię Janus.

W poniedziałek Nowy Sącz pożegnał się z wizerunkiem Buddy na resztkach wiaduktu, a już dzisiaj można podziwiać piękny mural będący zwieńczeniem rocznej zbiórki dla Wiktorii Wróbel, która walczy z SMA. Dwa tygodnie temu Sądeczanie pokazali, że niemożliwe nie istnieje, a Wikusia otrzymała szansę na pozyskanie drogiego i jakże cennego dla niej leku. Druga z dziewczynek na muralu to Amelka Janus, która nie poddaje się w nierównej walce z MLD czyli chorobą, która uszkadza osłonki nerwowe w mózgu. Na to co ją spotkało nie ma lekarstwa innego niż miłość oraz rehabilitacja.

Obie bohaterki okazały się twarzami ,,Serialu na Węgierskiej”. Od rana relacja na Facebooku Mgr Morsa zapełniona była zdjęciami oraz filmikami osób, które były świadkami pracy Mariusza Brodowskiego i ,,donosiły” o postępie prac artysty.

Dziewczynki z pewnością będą zachwycone mogąc zobaczyć się na słynnym sądeckim muralu.

fot. Michał Śmierciak

Czytaj też:

Budda otrzyma od Mgr Morsa fragment muralu na pamiątkę

Reklama