Dwie osoby w szpitalu po zderzeniu osobówki z samochodem dostawczym

Kiedy służby dotarły na miejsce, kierowca osobówki był opatrywany przez ratownika OSP, który przypadkowo natknął się na wypadek. Pasażerka Opla wciąż znajdowała się w samochodzie. Natomiast kierujący dostawczym Volkswagenem nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godziną 15:00 w Cieniawie (gmina Grybów). Co więcej, wracający później do swej jednostki strażacy z JRG nr 1 natrafili na kolejne zdarzenie drogowe.

Ruch na drodze w Cieniawie był wstrzymany w obu kierunkach. Samochód dostawczy znajdował się na jezdni, a osobówka w rowie.

Strażacy z Nowego Sącza, Ptaszkowej oraz Królowej Górnej zabezpieczyli teren, udzielili kwalifikowanej pomocy poszkodowanym i odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Pomogli także ratownikom medycznym w transporcie pasażerki Opla do karetki. Zarówno kobieta, jak i kierowca osobówki trafili do szpitala.

– Po zakończeniu działań dochodzeniowych Policji przepchnięto uszkodzonego Volkswagena na pobocze. W trakcie przemieszczania ustalono niewielki wyciek płynów eksploatacyjnych, który spryskano zmywaczem. Samochód Opel został wydobyty z rowu i zabrany z miejsca zdarzenia przez pomoc drogową. Na miejsce działań ze szpitala powrócił kierujący Oplem – relacjonują funkcjonariusze PSP.

Działania trwały niemal trzy godziny.

Gdy zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu wracał do swojej siedziby, natknął się na kolejne zdarzenie drogowe. – Samochód ciężarowy marki Mercedes zjechał na grząskie pobocze i utknął w przydrożnym rowie znajdując się częściowo na jezdni a częściowo w rowie, utrudniając poruszanie się innym uczestnikom drogi w kierunku Nowego Sącza

Sytuacja miała miejsce w Kamionce Małej (gmina Kamionka Wielka). Przez jakiś czas ruch na drodze powiatowej zablokowany był w obu kierunkach, ze względu na ustawienie samochodów pożarniczych. Strażacy wydostali ciężarówkę za pomocą swojego samochodu, a następnie usunęli błoto i żwir z drogi.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.