Poseł Mularczyk chce nazwać most na Dunajcu imieniem Lecha i Marii Kaczyńskich

Poseł Arkadiusz Mularczyk zaproponował nazwę dla mostu na Dunajcu, w ciągu tak zwanej obwodnicy północnej w Nowym Sączu. Swój pomysł przedstawił w oficjalnym piśmie skierowanym do swojej żony, Przewodniczącej Rady Miasta Nowego Sącza Iwony Mularczyk. Jakiś czas temu prezydent Ludomir Handzel ogłosił konkurs na nazwy kilku sądeckich miejsc i obiektów, w tym miedzy innymi wymienionej wyżej przeprawy. Dziś mija termin nadsyłania propozycji, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Arkadiusz Mularczyk wystosował oficjalne pismo, w którym prosi o rozważenie przez Radę możliwości nadania przeprawie na Dunajcu nazwy: Most Lecha i Marii Kaczyńskich.

– Jestem o tym przekonany, że nadanie obiektowi nazwy: Most Lecha i Marii Kaczyńskich jest w pełni uzasadnione. Należy pamiętać, że świętej pamięci Prof. Lech Kaczyński – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej był mocno związany z miastem Nowym Sączem. To w tym mieście miał swoje pierwsze biuro poselskie, a w 2009 roku, z woli mieszkańców miasta został uhonorowany tytułem ,,Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza” – argumentuje Mularczyk.

Jak dodaje poseł, małżonka prezydenta Maria również często odwiedzała nasze miasto.

Co myślicie o takim pomyśle?

Fot. NS

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.