Poseł Mularczyk chce nazwać most na Dunajcu imieniem Lecha i Marii Kaczyńskich

Poseł Arkadiusz Mularczyk zaproponował nazwę dla mostu na Dunajcu, w ciągu tak zwanej obwodnicy północnej w Nowym Sączu. Swój pomysł przedstawił w oficjalnym piśmie skierowanym do swojej żony, Przewodniczącej Rady Miasta Nowego Sącza Iwony Mularczyk. Jakiś czas temu prezydent Ludomir Handzel ogłosił konkurs na nazwy kilku sądeckich miejsc i obiektów, w tym miedzy innymi wymienionej wyżej przeprawy. Dziś mija termin nadsyłania propozycji, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Arkadiusz Mularczyk wystosował oficjalne pismo, w którym prosi o rozważenie przez Radę możliwości nadania przeprawie na Dunajcu nazwy: Most Lecha i Marii Kaczyńskich.

- Jestem o tym przekonany, że nadanie obiektowi nazwy: Most Lecha i Marii Kaczyńskich jest w pełni uzasadnione. Należy pamiętać, że świętej pamięci Prof. Lech Kaczyński - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej był mocno związany z miastem Nowym Sączem. To w tym mieście miał swoje pierwsze biuro poselskie, a w 2009 roku, z woli mieszkańców miasta został uhonorowany tytułem ,,Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza" - argumentuje Mularczyk.

Jak dodaje poseł, małżonka prezydenta Maria również często odwiedzała nasze miasto.

Co myślicie o takim pomyśle?

Fot. NS

my way

17 comments

 1. eradycator 1 maja, 2019 at 08:50 Odpowiedz

  Żal komentować. To świadczy o eskalacji bałwochwalstwa i tyle w temacie. Czy ziemia sądecka nie ma w swojej historii godnych zasłużony dla wiary ojczyzny i narodu postaci ?

 2. Dorka 1 maja, 2019 at 11:35 Odpowiedz

  Myślę , że pan Prezydent Kaczyński ma już wiele pomników, ulic itp. Warto by upamiętnić kogoś, kto był zasłużony , a nie doczekał się jeszcze upamiętnienia.

 3. PiotrChełmiec 1 maja, 2019 at 15:47 Odpowiedz

  Hmm Mularczyk, żenada, żenada. Wierzę w mądrość wyborców. Jestem przekonany, że wkrótce ten skompromitowany osobnik nie będzie już posłem i wogole zniknie z polityki , “będzie to w pełni uzadadnione. “

 4. Anon 2 maja, 2019 at 03:49 Odpowiedz

  Juz sie w dupach poprzewracało, to ja chce zwby most helenski mial nazwe po moim dziadku bo byl dla mnie wazna i zasluzona osoba.

 5. Anon 2 maja, 2019 at 03:51 Odpowiedz

  Juz sie w dupach poprzewracało, to ja chce zwby most helenski mial nazwe po moim dziadku bo byl dla mnie wazna i zasluzona osoba…

 6. BUBU 3 maja, 2019 at 11:17 Odpowiedz

  A co mnie Lech i jego żona ? nic do nich nie mam ale dlaczego nie zrobić mostu im. Polskiego 2 Korpusu , Lotników Polskich , Gen. Maczka ? Legionów, Strzelców , Ofiar Wołynia….wszędzie tylko lizanie rowa , wyrachowanie i próba ugrania czegoś … niech się goni ze swoją propozycją…

 7. BUBI 3 maja, 2019 at 11:18 Odpowiedz

  A co mnie Lech i jego żona ? nic do nich nie mam ale dlaczego nie zrobić mostu im. Polskiego 2 Korpusu , Lotników Polskich , Gen. Maczka ? Legionów, Strzelców , Ofiar Wołynia….wszędzie tylko lizanie rowa , wyrachowanie i próba ugrania czegoś … niech się goni ze swoją propozycją…

 8. BS 3 maja, 2019 at 16:39 Odpowiedz

  Panie Mularczyk panu juz dziękujemu !!! Most Kaczyńskich !!??? Ewidentnie chce Pan pokazać że ma pan żonę w radzie miasta i pchnięcie tą nazwę.??!! Dla mnie nazwa jest nie do przejęcia!

 9. As 5 maja, 2019 at 19:10 Odpowiedz

  I jeszcze brzoza na rondzie, będzie ułatwienie dla policji-każda stłuczkę będzie można zakwalifikować jako zamach. Gratuluję, a Panu Mylarczykowi mogę też polecić tanią hurtownię kosmetyczną-sprzedają wazelinę w cysternach😊

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.