Czwartoligowiec szuka chętnych do gry w lidze! „Można znaleźć perełki”

Glinik Gorlice, klub reprezentujący czwartą ligę grupy małopolskiej wschodniej, w najbliższą środę 4 lipca o godz. 17 na własnym stadionie zaplanował test mecz.

wsb3

Sztab szkoleniowy klubu z miasta nad Ropą będzie się w nim przyglądał zawodnikom chętnym związać się z gorliczanami na dłużej.

- Patrzymy na innych. W klubach z wyższych klas rozgrywek takie inicjatywy są czymś normalnym – tłumaczy trener Glinika Grzegorz Hajnos.

Czytaj również: Były napastnik Lecha zagra w Sandecji!

- Nierzadko w niższych ligach można znaleźć perełki, piłkarzy mogących okazać się wzmocnieniem kadry silniejszego zespołu. Nawet na poziomie B klasy są tacy piłkarzy. Często nie mogli jednak wcześniej pokazać swoich sporych możliwości, gdyż np. byli kontuzjowani. Taki piłkarz musi spokojnie przepracować okres przygotowawczy. Wówczas zyskuje większą pewność siebie – dodaje szkoleniowiec.

Czytaj również: Prezes Barciczanki odejdzie? „To kosztuje mnie zbyt wiele”

- Dajemy szansę młodym. Nie zamykamy też drogi dla starszych. Plan jest taki, by zawodnik miał możliwość rozwoju w naszym klubie i mógł pójść dalej. Ciężko trafić z B klasy do ekstraklasy, ale już z czwartej ligi do pierwszej jest o to nieco łatwiej – podsumowuje trener Hajnos.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. R.Szurek

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.