Drożyzna i inflacja nie zabiły dobrych serc. Rekordowe Pola Nadziei dla Sądeckiego Hospicjum

Drożyzna i inflacja nie zabiły dobrych serc. Rekordowe Pola Nadziei dla Sądeckiego Hospicjum

Tegoroczna akcja ,,Pola Nadziei” okazała się być rekordową. Sądeczanie hojnie wrzucali do puszek datki na Sądeckie Hospicjum. Żonkilowa niedziela dołożyła sporą cegiełkę do funkcjonowania placówki. W tym roku na darczyńców czekało około 20 tysięcy kwiatów, w tym ciętych i w doniczkach.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych ,,Sądeckie Hospicjum” od 2004 roku organizuje akcję Pola Nadziei. Jej głównym celem jest pozyskiwanie pieniędzy potrzebnych na zapewnienie godnej opieki nad chorymi w ostatnim okresie ich życia. Wiosną, kiedy kwitną żonkile, wolontariusze kwestują z puszkami, głównie przy sądeckich kościołach. Wcześniej zbiórki prowadzone są także w niektórych szkołach. Każdy, kto wrzucił datek na rzecz hospicjum, otrzymał w podziękowaniu żonkila. Kwiaty pochodzą, jak co roku, z rożnowskiej plantacji Wandy i Marka Pawłowskich.

W tym roku, oprócz ciętych kwiatów, Sądeckie Hospicjum otrzymało kilka tysięcy żonkili w doniczce. Były one dostępne ze względów logistycznych, tylko w Nowym Sączu m.in. przy parafiach: kolejowej, św. Małgorzaty, czy u jezuitów. Wolontariusze pojawili się z żonkilami m.in.: w parafiach w:  Nowym Sączu, Starym Sączu, Jazowsku, Świniarsku, Królowej Górnej, Kamionce Wielkiej, Przydonicy, Nawojowej, Krużlowej, Siedlcach i Librantowej. Zgodę na zbiórkę udzielił biskup i proboszczowie parafii, za co dyrektor hospicjum jest niezmiernie wdzięczny. W tym roku okazała się ona być rekordową. Zaskoczyło to gospodarzy placówki, która obecnie opiekuje się ponad sześćdziesięcioma chorymi.

– To jest absolutnie rekordowa edycja. Zaskoczyła nas wszystkich. Prawie 150 tysięcy, piękna kwota (149.695,70 zł). Dziękujemy z całego serca darczyńcom. Te pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie do drożejących leków, środków opatrujących, higienicznych i wiele innych – zaznacza w rozmowie z naszą redakcją dyrektor Sądeckiego Hospicjum Mieczysław Kaczwiński.

Czytaj także: Stodoły Slow – projekt rodzeństwa Ruckich w Polanach

 

Fot. Facebook/ Sądeckie Hospicjum

Reklama