Dobry Tygodnik Sądecki poleca: wędruj z "gwiaździstymi" po śladach Jana Pawła II

Chcą iść tą drogą, którą wędrował przez życie Jan Paweł II - szlakiem miłości, przyjaźni, umiłowania czynnego wypoczynku, obcowania z przyrodą oraz integracji. Już niebawem wyruszą na trasy - piesze, rowerowe i kajakowe. Możesz wyruszyć z nimi...

PROTEUSSMARZ

XXI Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św. Jana Pawła II odbędzie się w dniach 23-25 maja. Bazą "wypadową" będą cudne okolice Piwnicznej - Zdroju. Impreza mma charakter otwarty - mogą w niej uczestniczyć osoby pełnoletnie, jak i te które nie ukończyły 18-tego roku życia, pod warunkiem, że zostaną zgłoszone pod opieką osób pełnoletnich – za pisemną zgodą prawnych opiekunów.

- Jest grupa osób, które niemalże od początku powstania zlotu są związane z organizacją, osoby które wielokrotnie przyjeżdżały z grupami uczniów na zlot oraz wielu wielu turystów indywidualnych którzy niejednokrotnie pomimo podeszłego wieku wędrują z nami rokrocznie. Na przestrzeni tego czasu zawiązały się przyjaźnie i myślę że wszyscy czekają na termin rozpoczęcia kolejnej edycji - mówi  Komandor Zlotu, Adam Barski

Zgłoszenia online przyjmowane są do 15 maja. Kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony internetowej: www.zlotjp2.pl (aktualności). Będzie też można wpisać się na listę uczestników w biurze zlotu w przeddzień i w dniu jego rozpoczęcia.

Każdy z uczestników może liczyć na bezpłatne miejsce biwakowe na polu namiotowym, jeden posiłek turystyczny każdego dnia, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w czasie trwania zlotu, opiekę lekarską oraz materiały promocyjne Miasta i Gminy Piwniczna –Zdrój.

Gospodarze imprezy obiecują wyróżnienia wraz z upominkami dla najliczniejszego zespołu, najweselszego i najaktywniejszego zespołu, dla zespołu, który przyjedzie na zlot z najdalej położonej miejscowości, dla najmłodszego uczestnika, uczestnika o najdłuższym „stażu turystycznym" i dla najliczniejszej rodziny.

Oto program imprezy:
Środa 23 maja 2018: wyjście na Przełęcz Gromadzką na Obidzy. Atrakcje tego dnia zapewni Piotr Ściegienny, hodowca kóz i owiec oraz producent regionalnych wyrobów. Będzie dojenie kóz i wyrób oscypków a późńiej wspólne grillowanie, gry i zabawy zręcznościowe, konkurs piosenki turystycznej i dyskoteka.
Czwartek 24 maja 2018: wyjazd rowerzystów oraz start kajakarzy, gry i zabawy zręcznościowe, ognisko i konkurs piosenki turystycznej.
Piątek 25 maja: uroczysta msza św. w Parafii pw. NMP w Piwnicznej-Zdroju, zakończenie zlotu na polu biwakowym; wręczenie nagród, dyplomów oraz upominków,

Tegoroczna edycja zlotu obywa się pod hasłem: „Źródła Wód Mineralnych na szlakach Czarnych Górali”.

Patronem medialnym zlotu jest Dobry Tygodnik Sądecki.

fot. organizatorzy

 

Czytaj też:

W Łososinie Dolnej znalazła miłość. Rozpoczynała 33 wiosnę życia, kiedy jechała po śmierć

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.