Ktoś oblał drzwi Urzędu Skarbowego nieznaną substancją. Strażacy ewakuowali pracowników

Dzisiaj tuż po godzinie 8. grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z PSP w Nowym Sączu została zadysponowana do działań na ulicy Sienkiewicza. Okazało się, że drzwi do Urzędu Skarbowego ktoś polał nieznaną substancją o nieprzyjemnym zapachu. 

dts

- Na drzwiach był widoczny ślad cieczy w obrębie zamka i framugi. Sprzątaczka detergentem na bazie chloru usunęła zaciek. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków zabezpieczano miejsca zdarzenia, ewakuowano pracowników urzędu i przystąpiono do identyfikacji zagrożenia - relacjonują strażacy PSP.

Trzy osoby zgłaszały dolegliwości. Wezwano karetkę Pogotowia Ratunkowego, jednak po przebadaniu pracownicy zostali na miejscu. Strażacy sprawdzili pomieszczenia urzędu przyrządami pomiarowymi, jednak te nie wykazały występowania substancji niebezpiecznych. Drzwi zmyto wodą z linii szybkiego natarcia, a następnie zdezynfekowano.

Fot. PSP. Nowy Sącz 

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.