Do końca września nowa droga w Koniuszowej

Trwa remont drogi powiatowej w Koniuszowej (gmina Korzenna). Jak twierdzą przedstawiciele Starostwa, jezdnia została zniszczona podczas trąby powietrznej, która przeszła w czerwcu nad regionem oraz późniejszych ulewnych deszczy. Mieszkańcy jednak twierdzą, że droga od lat nadawała się do naprawy, a trąba nie miała tutaj nic do rzeczy.

Jak zaznacza starosta Marek Kwiatkowski, który doglądał postępów prac wraz z radną Zofią Niką, droga była w fatalnym stanie, a jej naprawa znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Na ponad kilometrowym odcinku pojawi się nowy asfalt, ale wymieniona zostanie też podbudowa drogi, pobocza będą poszerzone, a rowy odtworzone.

Koszt prac to ponad 1,3 miliona złotych. Całą kwotę pokryje budżet Powiatu Nowosądeckiego.

– Dziękuję staroście za tak szybką decyzję o remoncie drogi. Mieszkańcy bardzo na to czekali. Byli przerażeni ogromem strat poczynionych przez żywioł i oczekiwali na pomoc. Już pod koniec września będą mogli bezpiecznie jeździć po nowej nawierzchni – mówi Zofia Nika z Zarządu Powiatu, a zarazem mieszkanka gminy Korzenna.

fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Czytaj też: Zubrzyk. Kamień uszkodził podwozie BMW. Musieli interweniować strażacy

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.