Zubrzyk. Kamień uszkodził podwozie BMW. Musieli interweniować strażacy

Na około 300-metrowym odcinku jezdni w miejscowości Zubrzyk (gmina Piwniczna-Zdrój) ciągnęła się plama płynów eksploatacyjnych. Wyciek nastąpił z samochodu marki BMW. Jak się okazało, podwozie osobówki zostało uszkodzone przez leżący na drodze kamień.

Do zdarzenia doszło wczoraj (26 sierpnia), a strażacy z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Żegiestów zostali zadysponowani na miejsce o godzinie 5:50. Uszkodzony samochód stał na łuku drogi. Jego kierowca nie skarżył się na żadne dolegliwości.

Strażacy zabezpieczyli teren, kierowali ruchem wahadłowo i dokonali sorpcji rozlanych płynów. Policjanci prowadzili czynności dochodzeniowe.

Przypomnijmy, że plama płynów eksploatacyjnych na jezdni może stanowić poważne zagrożenie dla innych kierowców. Nawierzchnia w miejscu wycieku staje się bardzo śliska, o czym przekonali się między innymi kierujący, którzy przejeżdżali 6 sierpnia przez miejscowość Librantowa, czy ulicę Barską w Nowym Sączu. Więcej na ten temat TUTAJ.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.