Nowy Sącz: Maciek i Zbyszek pójdą do Grecji na piechotę

Maciej Waligóra i Zbigniew Zawada, to dwaj młodzi podróżnicy, pierwsi sądeczanie, którzy przepłynęli pontonem z Nowego Sącza do Gdańska. Wyprawa rozpoczęła się 19 lipca 2016 roku i trwała 28 dni. Tym razem planują pieszą podróż do Grecji.

Renault2

- Dotarliśmy pontonem do Morza Bałtyckiego pokonując pierwszy stukilometrowy odcinek Dunajcem, a następnie około 750 kilometrów Wisłą - mówi uczestnik wyprawy Maciej Waligóra.

Chłopaki w ogóle mają ciekawe pomysły. Zbyszek na przykład rok temu pojechał tam i z powrotem na rowerze do Albanii - mówi sądecki historyk Łukasz Połomski, który relacjonował przebieg wyprawy.

Sądeccy podróżnicy mają już kolejny pomysł na wyprawę. Na początku czerwca wybierają się do Grecji na najwyższy szczyt górski w masywie Olimpu - Mitikas (2918 m n.p.m.). Zamierzają pokonać całą drogę pieszo. Przed nimi ok. 1600 kilometrów do przebycia i z pewnością wiele przygód.

- Idziemy do Grecji. Wyruszamy 2 czerwca z Nowego Sącza i mamy przed sobą 1665 km. Całą trasę mamy zamiar pokonać pieszo. Chcemy się wyrobić w 60 dni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to odwiedzimy kolejno Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię, Bułgarię i Grecję. Głównym celem wyprawy jest zdobycie szczytu Mitikas (2918 m n. p. m.), który znajduje się w masywie słynnego Olimpu i jest najwyższym punktem w Grecji - mówi Zbigniew Zawada. 

- Chcemy także sprawdzić, czy w Grecji jest dalej bieda i skontrolować uchodźców na granicach - śmieje się Maciej Waligóra.

Fot. Adventure Wolves.

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.