DK87 w Rytrze będzie zablokowana. To kolejny protest mieszkańców Doliny Popradu

DK87 w Rytrze będzie zablokowana. To kolejny protest mieszkańców Doliny Popradu

Dziś w Rytrze odbędzie się protest przeciwko budowie obwodnicy Piwnicznej-Zdroju. Mieszkańcy zablokują drogę krajową nr 87. Ich zdaniem planowana budowa doprowadzi do ,,dewastacji Doliny Popradu”.

,,Niestety ale jesteśmy pewni i mamy na to dowody iż budowa pseudo obwodnicy jest ostatnim punktem w układance GDDKiA i to właśnie ta inwestycja jest najważniejsza dla dokończenia tego projektu dewastacji całej Doliny Popradu. Chcą poświęcić 35 000 mieszkańców, naszą przyrodę nasze wody mineralne, naszych turystów tylko po to by tranzyt pomiędzy A4 a słowacką D1 biegł właśnie naszą doliną” – przekonują organizatorzy protestu.

Na protest pod hasłem Nie dla tranzytu tirów Doliną Popradu” zaprasza Społeczny Komitet Gminy Piwniczna wraz Barcicami, Rytrem, Żegiestowem oraz Słowackim Mniszkiem. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00 na wysokości sklepu Żabka w Rytrze.

To nie pierwszy taki protest w Dolinie Popradu. Między innymi TUTAJ pisaliśmy o blokadzie ronda w Starym Sączu, a TUTAJ o proteście na piwniczańskim rynku.

grafika: naszapiwniczna.pl

Czytaj też:

Uciekał skuterem przed policjantami. Ma sporo na sumieniu