DK75. Wyrwana tylna oś i rozerwany zbiornik z paliwem

Na drodze krajowej nr 75 w Mochnaczce Wyżnej zderzyły się dwa samochody osobowe: Volkswagen Passat oraz Renault Megane. Do zdarzenia doszło wczoraj (21 listopada) około 17:45. Przez jakiś czas jeden pas jezdni był zablokowany.

Kiedy służby dotarły na miejsce, Volkswagen znajdował się na skrzyżowaniu. Miał wyrwaną tylną oś, a z jego rozerwanego zbiornika wyciekało paliwo. Samochód Renault stał jakieś 100 metrów dalej. Miał uszkodzone lewe nadkole i koło.

Jak relacjonują strażacy, pojazdami podróżowali sami kierowcy. Jednego z nich nie było na miejscu zdarzenia w chwili przyjazdu zastępów z PSP i OSP. Drugi kierowca nie skarżył się na żadne dolegliwości.

Strażacy zabezpieczyli teren, odłączyli akumulatory w uszkodzonych autach, zajęli się plamą wyciekłych płynów eksploatacyjnych i usunęli z jezdni pozostałości po kolizji. Działania zastępów z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Mochanczka Wyżna trwały ponad cztery godziny. Policja prowadziła czynności, które pozwolą na wyjaśnienie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

fot. PSP w Nowym Sączu

Czytaj też: Łazy Biegonickie. Dwaj mężczyźni poszkodowani. Jeden był nieprzytomny

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.