DK75. Radiowóz na sygnałach, za nim osobówka z rodzącą kobietą

DK75. Radiowóz na sygnałach, za nim osobówka z rodzącą kobietą

DK 75, Brzesko, kobieta rodząca

Kierowcy poruszający się wczoraj rano drogą krajową nr 75 w stronę Brzeska, a później autostrady spotkali na trasie radiowóz policyjny pilotujący samochód osobowy. Jak się okazuje, w toyocie znajdowała się rodząca kobieta.

W godzinach rannych, do brzeskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od kierowcy toyoty z prośbą o pomoc. Mężczyzna zdenerwowanym głosem powiedział, że wiezie swoją rodzącą żonę do szpitala w Krakowie. Na drodze krajowej nr 75, kierując się przez powiat brzeski, napotkał duże natężenie i utrudnienia w ruchu.

,,Dyżurny z brzeskiej komendy powiatowej Policji podjął decyzję o skierowaniu patrolu, by ułatwić kierowcy przejazd. Policjanci z wydziału ruchu drogowego brzeskiej komendy szybko zlokalizowali pojazd na trasie i płynnie pilotowali toyotę w kierunku autostrady. Dyżurny w tym czasie skontaktował się z policjantami Komisariatu Autostradowego w Krakowie, którzy kontynuowali pilotaż aż do szpitala” – relacjonuje rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Brzesku asp. sztab. Ewelina Buda.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy kobieta dotarła na czas do krakowskiego szpitala. Tam trafiła pod opiekę lekarzy, którzy zajęli się nią i spieszącym się na świat maleństwem.

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama