Bobowa hucznie świętowała imieniny Zofii – patronki parafii. Mieszkańcy bawili się wraz z Jesiką [ZDJĘCIA]

Bobowa hucznie świętowała imieniny Zofii – patronki parafii. Mieszkańcy bawili się wraz z Jesiką [ZDJĘCIA]

Bobowa jak co roku hucznie świętowała imieniny Zofii – patronki parafii, które przypadają 15 maja. Obchody rozpoczęły się dzień wcześniej piknikiem rodzinnym na ulicy świętej Zofii. Zarówno młodsi, jak i starsi mogli znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło czegoś ,,na ząb”.

Piknik rodzinny swoimi występami uświetnili: uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobowej, parafialny zespół ,,Skrzydła Wiary”, zespół „Sami Swoi”, Kapela św. Idziego z Zakliczyna wraz z Zakliczyńskim Klubem Małopolskich Heligonistów i Harmonistów. Gwiazdą niedzielnego świętowania imienin Zofii była wokalistka disco polo Jesika. Po jej koncercie do ciszy nocnej bobowianie bawili się z dj’em. Na uczestników imprezy czekały nagrody za najpiękniejszy strój epokowy, stoiska gastronomiczne z regionalnymi potrawami, kącik fryzjerski, malowanie twarzy i liczne konkursy.

Imieniny świętej Zofii, Bobowa

Drugi dzień świętowania tradycyjnie rozpoczęła procesja z kościoła parafialnego pw. Wszystkich Świętych do kościoła pw. Świętej Zofii w Bobowej. W przemarszu do zabytkowej świątyni oprócz duchownych i lokalnych samorządowców wzięły udział: dzieci pierwszokomunijne, poczty sztandarowe, Orkiestra Dęta przy OSP w Bobowej, chór parafialny Kantate Deo, Strzeleckie Bractwo Kurkowe, Bractwo 46. Chorągwi Gryfity z Bobowej, rekonstruktorzy w strojach średniowiecznych, a także mieszkańcy i zaproszeni goście. Wśród nich znalazła się Marta Mordarska – radna sejmiki województwa małopolskiego.

Mszy Świętej przewodniczył ks. prałat Zbigniew Biernat. Na zakończenie proboszcz parafii ks. prałat Marian Chełmecki zawierzył miasto i parafię opiece św. Zofii. Po wszystkim burmistrz Bobowej Wacław Ligęza złożył życzenia wszystkim przybyłym Zofiom i wręczył im czerwone róże.

Czytaj także: Premier Morawiecki przyjedzie do Nowego Sącza. Odwiedzi jedną z firm

Fot. Maciej Białobok/
CKiPGB
Źródło: Nasza Bobowa/
własne 
Share on twitter
Share on facebook