DK 75: zderzenie samochodu z autobusem. Siła uderzenia wyrwała silnik z osobówki

Wczoraj (18 maja) około godziny 17.30 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Nowa Wieś. Na drodze krajowej nr 75 pojazd marki Seat Cordoba zderzył się z autobusem Setra. Ruch był całkowicie zablokowany. 

wsb3

– W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca samochodu osobowego. W autobusie podróżowało 15 osób, które nie uskarżały się na żadne dolegliwości i opuściły pojazd po przybyciu zastępu straży pożarnej. Doszło do wycieków płynów eksploatacyjnych z samochodu osobowego oraz wyrwaniu silnika z pasem przednim – relacjonują zdarzenie strażacy PSP z Nowego Sącza.

Jak dodają, Seat Cordoba znajdował się na poboczu drogi, a autobus w przydrożnym rowie, częściowo zajmując pas drogowy. Na jezdni znajdowały się rozbite części pojazdów.

– Działania straży polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy, neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu z jezdni rozbitych części karoserii – dodają strażacy.

Załoga Ratownictwa Medycznego zabrała jedną osobę do szpitala w Nowym Sączu. Działania strażaków trwały około dwie i pół godziny. W akcji udział brała załoga OSP Nowa Wieś, JRG z Krynicy Zdroju oraz OSP Łabowa.

Wczorajszy dzień na Sądecczyźnie zapisał się tragicznie. Na drogach zginęło dwie osoby: na ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu zginął 89-letni pieszy, a w Młodowie 38-letnia kobieta. O tym pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ. 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]