DK 28: stracił panowanie nad samochodem i dachował

Z powodu intensywnych opadów deszczu warunki na drogach nie są zbyt dobre. Dziś rano w Starej Wsi (gmina Grybów) samochód osobowy marki Renault Clio wypadł z drogi i dachował. Do zdarzenia doszło około 9.30.

WSB2020

Kierowca, który stracił panowanie nad kierownicą, opuścił pojazd o własnych siłach. Jak informują strażacy, mężczyzna nie odniósł widocznych obrażeń i nie skarżył się też na żadne dolegliwości. Podróżował sam.

- Samochód znajdował się poza drogą na dachu i nie powodował utrudnień w ruchu innych pojazdów. Z pojazdu nie nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych lub silnikowych. Działania strażaków  polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wahadłowym kierowaniu ruchem drogowym - relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Gdy na miejsce przybyła karetka pogotowia ratunkowego, kierowca został wstępnie przebadany i decyzją ratowników pozostał na miejscu zdarzenia.

W działaniach uczestniczyli strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Ptaszkowa, OSP Stara Wieś oraz policja.

Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze! Uważajcie na siebie!

fot. PSP Nowy Sącz

 

MAGIK MAŁA

2 comments

  1. Lena 18 lipca, 2018 at 17:27 Odpowiedz

    Zastanawia mnie tylko po co do jednego przewróconego samochodu, gdzie jego kierowcy (który podróżował sam) nic się nie stało, aż trzy zastępy straży pożarnej??? I jak wynika ze zdjęcia chyba z 10 strażaków? Czy ktoś moze mi wytłumaczyc racjonalnie sens takiego zaangazowania/ a co za tym idzie kosztów?

  2. .-. 18 lipca, 2018 at 20:00 Odpowiedz

    Przecież na początku nie było wiadomo czy bedzie jakiś wyciek, czy kierowca potrzebuje pomocy czy nie itd. Poza tym uczestniczyły w tym OCHOTNICZE straże pożarne, które nie zawsze wiedza o tym, ze inna jednostka sie tam udaje. skoro już byli na miejscu, bez sensu było wracać do domu

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.