Krynica-Zdrój. Właściciele pensjonatu ,,Lido” proszą o pomoc. Potrzebna żywność dla uchodźców, których przyjęli

Krynica-Zdrój. Właściciele pensjonatu ,,Lido” proszą o pomoc. Potrzebna żywność dla uchodźców, których przyjęli

Lido, Krynica-Zdrój, uchodźcy

Właściciele Domu Wczasowego ,,Lido” w Krynicy-Zdroju proszą o pomoc. W swoim pensjonacie przyjęli 50 uchodźców wojennych i zaczyna brakować jedzenia, a pieniądze rządowe nadal nie zostały wypłacone. Sprawy nie ułatwia fakt, że od kwietnia stawka płacona właścicielom pensjonatu za wyżywienie i zakwaterowanie jednego mieszkańca Ukrainy zmniejszy się ze 120 do 70 zł za dobę.

– Nie mówię o żadnym zarobku, bo my nie mamy zamiaru zarabiać na ludzkiej krzywdzie, ale po prostu jest ciężko – zaznacza Krystyna Ciągło.

Ceny żywności idą w górę, a potrzeby nie zmniejszają się. Obecnie w pensjonacie ,,Lido” przebywa 50 matek i dzieci z Ukrainy. Właściciele zapewniają im śniadanie w formie szwedzkiego stołu, obiad z dwóch dań oraz kolację. Krystyna Ciągło, która z wraz z mężem prowadzi dom wczasowy ,,Lido” stara się szukać pracy ukraińskim kobietom. Także uczy ich języka polskiego.

– Nie czarujmy się. Ukrainka, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z językiem polskim, nie znajdzie sama pracy. Szukam im pracy, ale jest ciężko – zaznacza Krystyna Ciągło.

Potrzeba żywności

Na obecną chwilę potrzeba żywności. Właściwie każdego możliwego produktu: serów, szynek, makaronów, mąki, cukru, mięsa mielonego, karczków itp. Wszystkiego, co sami jemy na co dzień.

– Do końca marca sobie poradzimy, ale od kwietnia będzie źle. W moim pensjonacie Ukraińcy mają trzy posiłki dziennie. Co mamy teraz zrobić, kiedy urząd wojewódzki zmniejszył fundusze? Nie każda Ukrainka znajdzie pracę i nie każda otrzyma wsparcie. Przecież tutaj są małe dzieci. Może być naprawdę ciężko – zaznacza Krystyna Ciągło, właścicielka ,,Lido”.

Wraz z mężem wstępnie zadeklarowali, że dadzą schron i wyżywienie uchodźcom do 15 kwietnia, jednak jeśli nadejdzie pomoc, są w stanie dać im dach nad głową do końca czerwca. – Nawet pomoc w postaci żywności. Na dzień dzisiejszy pokrywamy to z naszych funduszy. Też mamy swoją rodzinę, opłaty i rachunki  – dodaje.

Sama codziennie pracuje od godziny 5 rano do 21, czasami i dłużej. Rachunki się piętrzą, a problemów nie ubywa. – Z pieniędzy, które dostaniemy z urzędu chciałabym przynajmniej opłacić rachunki, które na dzień dzisiejszy mamy – stwierdza.

Żywność można dowozić bezpośrednio do domu wczasowego ,,Lido” znajdującego się przy ul. Piłsudskiego 28 w Krynicy-Zdroju. Jeśli ktoś z Nowego Sącza, czy Starego Sącza byłby zainteresowany pomocą, może skontaktować się z właścicielką pod nr: 537 871 816.

– Mamy znajomych w Nowym i Starym Sączu, oni mogliby dostarczać nam produkty raz w tygodniu. Mamy przyjaciela Oskara Pierzchałę, który pomaga nam i przywozi żywność, również ksiądz z Podegrodzia ma do nas przyjechać z darami – dodaje Krystyna Ciągło. Właścicielom domu wczasowego pomaga także ich rodzina oraz przedszkole w Krynicy-Zdroju.

Czytaj także: Darowizna dla klientów Sądeckich Wodociągów, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców

Fot. oficjalna strona ,,Lido” 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.