Dachowanie w Roztoce Wielkiej. Uwaga na poranne przymrozki!

Dachowanie w Roztoce Wielkiej. Uwaga na poranne przymrozki!

Nowa Wieś, dachowanie

Kronika zdarzeń. W Roztoce Wielkiej kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który wypadł z drogi i dachował w przydrożnym rowie. Do zdarzenia doszło dzisiaj tuż po godzinie 6:00.

Na pomoc wezwano strażaków z: OSP Nowa Wieś, JRG Krynica-Zdrój, JRG 1 Nowy Sącz, OSP Mochnaczka Wyżna, a także Policję i Zespół Ratownictwa Medycznego.

,,O godzinie 6:07 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Roztoka Wielka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osoby marki Ford Focus dachował, zatrzymując się w przydrożnym rowie. Autem podróżowała jedna osoba, która została zabrana do szpitala” – relacjonują strażacy OSP Nowa Wieś.

Druhowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kierowali ruchem wahadłowo i rozłożyli maty, aby płyny eksploatacyjne z samochodu nie wydostały się do rzeki. Samochód został wyciągnięty przez zastęp JRG 1 za pomocą ,,żurawia. Działania trwały około dwie godziny.

Kierowcy muszą pamiętać, że nawet, jeśli droga z pozoru wygląda na suchą, miejscami może być oblodzona. To wystarczy, aby doszło do wypadku.

Czytaj także: Co dalej z „Sojuszem dla Nowego Sącza”? Rogóż: nic na siłę, nie przyjmiemy radnego, który chce uprawiać politykę

Fot. OSP Nowa Wieś
Share on twitter
Share on facebook