Tworzą historię sądeckiej piłki ręcznej. W piątek rozegrają wyjątkowy mecz (zdjęcia)

Tworzą historię sądeckiej piłki ręcznej. W piątek rozegrają wyjątkowy mecz (zdjęcia)

Piłka Ręczna, Nowy Sącz, Grzegorz Jurkowski

Dwie piękne inicjatywy przyświecają organizatorom jutrzejszego meczu piłki ręcznej w Nowym Sączu. W piątek o godzinie 19:00 (24 lutego 2023) w hali przy ulicy Nadbrzeżnej spotkają się ludzie, którzy tworzą historię sądeckiego szczypiorniaka. Byli zawodnicy zmierzą się z ekipą Tarnowa.

Grzegorz Jurkowski ze Stowarzyszenia Miłośników Piłki Ręcznej w Nowym Sączu przyznaje w rozmowie z naszą redakcją, że pojedynek oldbojów ma dwa konkretne cele.

– Wpadł nam do głowy taki pomysł, aby po latach spotkać się z kolegami z drużyny. Zaprosiliśmy ekipę z Tarnowa, z którą w przeszłości rywalizowaliśmy. Spotkamy się w gronie zarówno byłych zawodników jak i zawodniczek. Nowy Sącz jest miastem, w którym piłka ręczna stała na fajnym poziomie. Po meczu wspólnie usiądziemy i powspominamy dawne czasy. Spotkanie po latach to jeden z dwóch celów – mówi Grzegorz Jurkowski.

Były zawodnik piłki ręcznej podkreśla, że piątkowe wydarzenie ma też w zamyśle przekazanie impulsu, który na nowo pozwoli przywrócić siłę sądeckiego szczypiorniaka. Argumentuje, że miasto było swego czasu kolebką tego sportu i dało Polsce wielu wartościowych zawodników.

– Chcemy tym meczem zrobić pewnego rodzaju promocję, przypomnienie, że przecież Nowy Sącz był prężnie działającym ośrodkiem piłki ręcznej. Z naszego miasta wywodzą się takie zawodniczki jak Iwona Niedźwiedź, Alina Wojtas, Alina Niewiarowska, Joanna Gadzina, Kamila Szczecina czy Beata Kowalczyk. Niektóre z nich to byłe reprezentantki Polski. Wiele ośrodków miało swoje kłopoty, przykładem może być Kraków. Tam powoli coś drgnęło, może podobnie będzie u nas? Piłka ręczna to piękna dyscyplina. Wszechstronny sport, bardzo ciekawy. Mam do niego wielki sentyment. Cel jest taki, aby zwrócić uwagę na fakt, że warto powrócić do prężnego działania – zaznacza Grzegorz Jurkowski.

Pan Grzegorz Jurkowski podzielił się z nami fotografiami ze swojego archiwum. Na poniższych zdjęciach można ujrzeć ekipę Dunajca oraz Reprezentacji Nowego Sącza. Fotografie ukazują zespoły sprzed 40 lat. Część z tych osób zaprezentuje się jutro na parkiecie. Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia meczu na żywo – z wysokości trybun.

Czytaj także: Barcice. Służby w akcji. Trwają poszukiwania 32-latka

Fot: archiwum Grzegorz Jurkowski

Share on twitter
Share on facebook