Czyszczenie zmywarki: od czego zacząć?

Czyszczenie zmywarki: od czego zacząć?

czyszczenie zmywarki

Trudno o lepszą oszczędność czasu w kuchni niż obecność w niej zmywarki. Nie będzie ona jednak spełniać swojej funkcji, jeśli nie zadbasz o jej właściwą konserwację. Czy to faktycznie takie ważne? A jeśli tak, to jak się zabrać za czyszczenie zmywarki? O tym przeczytasz poniżej, zapraszamy do lektury!

Czy systematyczne oczyszczanie zmywarki jest koniecznością?

Każda zmywarka wykorzystuje do mycia naczyń specjalistyczne kapsułki i płyny, które w swoim składzie niejednokrotnie posiadają elementy dbające także o czystość urządzenia. Czy specjalistyczny środek do czyszczenia zmywarek jest więc koniecznością? Okazuje się, że tak!

W czasie każdego cyklu zmywania z naczyń wpłukiwane są resztki jedzenia i różnorodne osady, np. z tłuszczu czy sosów, które bardzo często pozostają we wnętrzu urządzenia. Pozostałości po posiłkach zatykają odpływy i filtry, tłuste substancje zaś odkładają się na obudowie i koszyczkach. Kapsułki myjące naczynia nie poradzą sobie z nimi. Aby więc cieszyć się nieskazitelną czystością zmywarki, konieczne jest systematyczne czyszczenie zmywarki.

Od czego rozpocząć pielęgnację zmywarki?

Jak już wyżej ustaliliśmy, aby cieszyć się nienagannym stanem swojej zmywarki, musisz dbać o systematyczne czyszczenie. Nie może ono jednak odbywać się byle jak — warto przestrzegać kilku zasad, dzięki którym efekt będzie zadowalający. Od czego zacząć?

Po pierwsze, opróżnij zmywarkę z naczyń, sztućców czy kubków, jakie do niej trafiły. Pielęgnację należy bowiem przeprowadzać na pustym sprzęcie, gdyż tylko wtedy będzie ona najbardziej efektywna. Zadbaj także o wyjęcie koszy i ich wyczyszczenie pod bieżącą wodą.

Pamiętaj o oczyszczeniu filtrów zmywarki

Gdy zmywarka jest już pusta, czas na wyczyszczenie filtrów. Nie należy pomijać tego etapu, gdyż dalsze działania będą bezsensowne, jeśli na dnie zmywarki wciąż zalegać będą jakiekolwiek resztki. Zanim się jednak za to zabierzesz, zajrzyj do instrukcji obsługi swojego sprzętu. Znajdziesz tam wskazówki, jak wyjąć filtry bez ich uszkodzenia.

Z wyciągniętych filtrów najpierw usuń większe resztki, a następnie opłucz je pod bieżącą wodą. Jeśli zauważysz jakieś osady, możesz obmyć filtry przy wykorzystaniu gąbki i płynu do mycia naczyń. Nie zapomnij jednak na koniec ich porządnie wypłukać, aby nie została w nich ani odrobina płynu.

Dobierz odpowiedni środek do czyszczenia zmywarki

Pierwszy etap zakończony? W takim razie czas przejść do właściwego oczyszczania. Wyczyszczenie zmywarki będzie proste, jeśli dobierzesz do tego odpowiedni środek. Postaw na profesjonalne produkty, ukierunkowane na tego typu działania. Dzięki temu zyskasz pewność, że zakup przyniesie oczekiwane efekty. Wybierz dedykowany środek do czyszczenia zmywarki — w sklepach internetowych, takich jak Sklep Clovin, znajdziesz je w formie płynów bądź kapsułek. Zajrzyj tu: https://sklep.clovin.com.pl/srodki-do-czyszczenia-zmywarki i wybierz najlepszy produkt dla swojej zmywarki.

czyszczenie zmywarki

Jak zaprogramować zmywarkę do czyszczenia?

Kapsułki czy płyn do czyszczenia zmywarki wybrane? Czas więc na wstawienie programu czyszczącego. Zależnie od tego, jaki środek wybrałeś, ulokuj go w odpowiedniej części urządzenia. Kapsułki najczęściej wymagają położenia na dnie zmywarki lub w kieszonce na preparaty myjące, płyn zaś najczęściej ma formę buteleczki z haczykiem, którą wystarczy zaczepić o koszyk na sztućce.

Jaką temperaturę wybrać? Jeśli Twoja zmywarka nie ma wbudowanej opcji przygotowanej pod oczyszczanie, wybierz program, w czasie którego woda osiąga temperaturę minimum 60 stopni Celsjusza. Wyższa temperatura dokładnie rozpuści środek czyszczący, a także pozwoli zlikwidować wszelkie bakterie, jakie mogłyby pojawić się we wnętrzu zmywarki.

Już wiesz, od czego zacząć pielęgnację zmywarki? W takim razie czas na działanie! Wykonuj te działania systematycznie, a dzięki temu Twoje naczynia już zawsze będą śnieżno białe. I co ważniejsze — znacznie dłużej będziesz się cieszyć sprawną zmywarką!

Artykuł partnera

Przeczytaj również: Przeciekająca kabina prysznicowa – co zrobić?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.