Czwartoligowiec zbroi się na potęgę! Piłkarze z Ameryki, wychowanek Sandecji. Pomaga sam Jarosław Królewski

Czwartoligowiec zbroi się na potęgę! Piłkarze z Ameryki, wychowanek Sandecji. Pomaga sam Jarosław Królewski

Glinik Gorlice zajmujący po rundzie jesiennej dziewiąte miejsce w czwartej lidze grupy małopolskiej wschodniej tej zimy pozyskał już kilku interesujących zawodników. Wiosną ekipa trenera Daniela Dawca może być jednym z mocniejszych zespołów rozgrywek. Warto wspomnieć, że jednym ze sponsorów gorlickiego klubu jest Jarosław Królewski, ten sam, który walczącej o przetrwanie Wiśle Kraków pożyczył ponad milion złotych.

Z pewnością najciekawszymi transferami w całej czwartej lidze były te do Gorlic. W klubie z miast nad Ropą wiosną będą występowali 21-letni Kolumbijczyk Santiago Alejandro Casallas Zuluaga oraz dwa lata młodszy Brazylijczyk Guilherme Henrique Da Silva. Pierwszy z Latynosów ma za sobą występy w Tigres Futbol Club i jest skrzydłowym. Drugi to środkowy pomocnik.

Gorliczanie pozyskali też Macieja Setlika (17-letni skrzydłowy z Karpat Krosno), Patryka Skrzypniaka (z trzecioligowej Soły Oświęcim, 20-letni ofensywny pomocnik), Mateusza Dyląga (24-letni boczny lub środkowy obrońca grający ostatnio w Jarmucie Szczawnica, wychowanek Sandecji Nowy Sącz) oraz Bartłomieja Olszaneckiego (23-letni prawy lub środkowy obrońca występujący ostatnio w Olimpii Pisarzowa).

Chcielibyśmy zrobić progres w porównaniu do jesieni – mówi nam trener Glinika Daniel Dawiec.

Fajnie, byśmy osiągnęli lepsze miejsce od tego, które zajmujemy obecnie. Ten zespół jest jednak w przebudowie. Odeszło od nas ośmiu zawodników i przyszło również ośmiu – wyjaśnia nasz rozmówca.

Co do dwójki z Ameryki Południowej to już wiemy, iż ci zawodnicy są kreatywni. Dobrze rozumieją taktykę zespołu. Między nimi na resztą drużyny tworzy się ta pozytywna chemia, więc podejrzewam, że wiosną możemy mieć z nich wiele pożytku – dodaje Dawiec.

Czytaj również: KICKBOXING. MAMY MISTRZYNIĘ! TYTUŁ ZDOBYŁA POD WARSZAWĄ [ZDJĘCIA]

Odmieniony Glinik Gorlice ligowe zmagania zainauguruje 16 marca na własnym stadionie, gdy o godzinie 12 podejmie Watrę Białka Tatrzańska. W ostatnim sparingu gorliczanie wysoko 4:1 pokonali lidera Ligi Okręgowej Poprad Rytro. Gole dla Glinika zdobywali: D.Martuszewski, Santiago, M.Setlik oraz B.Olszanecki.

Piłkarze Daniela Dawca po rozegraniu piętnastu kolejek plasują się na dziewiątym miejscu w lidze, tracąc do liderującego Popradu Muszyna aż 22 punkty.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: własne.

Fot. GKS Glinik

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.