Czwartoligowiec zbroi się na potęgę! Piłkarze z Ameryki, wychowanek Sandecji. Pomaga sam Jarosław Królewski

Czwartoligowiec zbroi się na potęgę! Piłkarze z Ameryki, wychowanek Sandecji. Pomaga sam Jarosław Królewski

Glinik Gorlice zajmujący po rundzie jesiennej dziewiąte miejsce w czwartej lidze grupy małopolskiej wschodniej tej zimy pozyskał już kilku interesujących zawodników. Wiosną ekipa trenera Daniela Dawca może być jednym z mocniejszych zespołów rozgrywek. Warto wspomnieć, że jednym ze sponsorów gorlickiego klubu jest Jarosław Królewski, ten sam, który walczącej o przetrwanie Wiśle Kraków pożyczył ponad milion złotych.

Z pewnością najciekawszymi transferami w całej czwartej lidze były te do Gorlic. W klubie z miast nad Ropą wiosną będą występowali 21-letni Kolumbijczyk Santiago Alejandro Casallas Zuluaga oraz dwa lata młodszy Brazylijczyk Guilherme Henrique Da Silva. Pierwszy z Latynosów ma za sobą występy w Tigres Futbol Club i jest skrzydłowym. Drugi to środkowy pomocnik.

Gorliczanie pozyskali też Macieja Setlika (17-letni skrzydłowy z Karpat Krosno), Patryka Skrzypniaka (z trzecioligowej Soły Oświęcim, 20-letni ofensywny pomocnik), Mateusza Dyląga (24-letni boczny lub środkowy obrońca grający ostatnio w Jarmucie Szczawnica, wychowanek Sandecji Nowy Sącz) oraz Bartłomieja Olszaneckiego (23-letni prawy lub środkowy obrońca występujący ostatnio w Olimpii Pisarzowa).

Chcielibyśmy zrobić progres w porównaniu do jesieni – mówi nam trener Glinika Daniel Dawiec.

Fajnie, byśmy osiągnęli lepsze miejsce od tego, które zajmujemy obecnie. Ten zespół jest jednak w przebudowie. Odeszło od nas ośmiu zawodników i przyszło również ośmiu – wyjaśnia nasz rozmówca.

Co do dwójki z Ameryki Południowej to już wiemy, iż ci zawodnicy są kreatywni. Dobrze rozumieją taktykę zespołu. Między nimi na resztą drużyny tworzy się ta pozytywna chemia, więc podejrzewam, że wiosną możemy mieć z nich wiele pożytku – dodaje Dawiec.

Czytaj również: KICKBOXING. MAMY MISTRZYNIĘ! TYTUŁ ZDOBYŁA POD WARSZAWĄ [ZDJĘCIA]

Odmieniony Glinik Gorlice ligowe zmagania zainauguruje 16 marca na własnym stadionie, gdy o godzinie 12 podejmie Watrę Białka Tatrzańska. W ostatnim sparingu gorliczanie wysoko 4:1 pokonali lidera Ligi Okręgowej Poprad Rytro. Gole dla Glinika zdobywali: D.Martuszewski, Santiago, M.Setlik oraz B.Olszanecki.

Piłkarze Daniela Dawca po rozegraniu piętnastu kolejek plasują się na dziewiątym miejscu w lidze, tracąc do liderującego Popradu Muszyna aż 22 punkty.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: własne.

Fot. GKS Glinik