Od dziś można składać wnioski do czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza

Od dziś można składać wnioski projektowe do konkursu w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego miasta Nowego Sącza. Każdy, kto ukończył 16 lat ma możliwość zgłoszenia swoich propozycji. Wnioski można składać do 6 kwietnia 2018 r. (włącznie).

Zgłaszane przez mieszkańców projekty powinny mieć charakter ogólnomiejski lub dzielnicowy. Na zadania ogólnomiejskie przeznaczono 400 tysięcy złotych. Mają mieć one charakter nie związany z inwestycyjami. Natomiast zadania dzielnicowe powinny wzbogacić infrastrukturę  poprzez budowę czy rozbudowę już istniejących elementów. Zaliczają się do tej kategorii także wydarzenia o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym, sportowym. Każda z czterech dzielnic Nowego Sącza będzie miała do wykorzystania na te cele taką samą kwotę: 400 tysięcy złotych.

Aby głosowanie było ważne, musi przystąpić do niego minimum 3000 osób. Każdy kto będzie chciał głosować musi mieć stałe lub czasowe zameldowanie w Nowym Sączu, a głosowanie odbywać się będzie w formie elektronicznej na stronie www.bo.nowysacz.pl lub tradycyjnej poprzez złożenie formularza na dziennik podawczy Urzędu Miasta Nowego Sącza.

<!–nextpage–>
Zgodnie z harmonogramem propozycje projektów zadań publicznych będzie można składać od 1 marca do 6 kwietnia 2018 roku włącznie.

Wnioski, które spełnią wymagania formalne zostaną przekazane do rozpatrzenia przez Zespół Weryfikacyjny. Następnie od 2-9 czerwca będą wybierane najlepsze projekty. Wyniki będą dostępne między 11-18 czerwca.

Dokładny regulamin znajdziesz TUTAJ.

fot. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.