Niespodzianka na Dzień Dziecka. Pierwsza taka w historii…

Niespodzianka na Dzień Dziecka. Pierwsza taka w historii…

„Cudaczek Zmyślaczek i wesołe zwierzaki” – to pierwsza w historii wydawnictwa RTCK (Rób To Co Kochasz) pozycja dla dzieci. Jej autorką jest Beata Kołodziej, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

„Cudaczek Zmyślaczek i wesołe zwierzaki” autorstwa Beaty Kołodziej to zbiór 20 wierszowanych przygód zwierzaków, w których może odnaleźć się każde dziecko. Książka porusza takie zagadnienia jak radzenie sobie z emocjami, kłopoty z wymową czy coraz powszechniejszymi alergiami. Wszystko to napisane jest staranną polszczyzną z wykorzystaniem bogatego zasobu słownictwa i może przywodzić na myśl najlepsze wiersze Juliana Tuwima czy Jana Brzechwy.

Beata Kołodziej od wielu lat promuje głośne czytanie dzieciom i wspiera czytelnictwo. W 2008 r. otrzymała medal fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”, a w 2015 r. Rada Języka Polskiego PAN przyznała jej zaszczytny tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.
Dla tych, którzy lubią czytać, mamy niespodziankę na Dzień Dziecka (nie tylko dla dzieci) – książki od naszych zaprzyjaźnionych wydawnictw (m.in. RTCK, Marginesy, Znak). Otrzymają je osoby, które jako pierwsze dziś wyślą do nas e-mail na adres [email protected], w tytule wpisując hasło Dzień Dziecka i zasubskrybują nasz kanał na You Tube – Studio DTS.
Dziś o godz. 18 na You Tube dzieci czeka kolejna niespodzianka – premiera piosenki „Lew Przyjaciel” z książki „Cudaczek Zmyślaczek i wesołe zwierzaki”.

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama