Urodziny RTCK – od dziewięciu lat pomagają ludziom odkryć swoje powołanie [ZDJĘCIA]

Urodziny RTCK – od dziewięciu lat pomagają ludziom odkryć swoje powołanie [ZDJĘCIA]

– Tylko rzeczy małe i liche są łatwe – przypomniał słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego Kamil Zbozień, założyciel RTCK w Nowym Sączu. W sobotę w Wyższej Szkole Biznesu prowadził pierwsze spotkanie społeczności ludzi, którzy robią to, co kochają lub do tego dążą.

Firma powstała dziewięć lat temu, dokładnie 31 lipca. Podczas sobotniego spotkania Kamil Zbozień opowiadał o drodze do jej tworzenia i trudach utrzymania. Nazwą RTCK firma posługuje się od niedawna, wcześniej funkcjonowała m.in. jako MOREcords i z założenia miała być wytwórnią muzyczną.

Przerodziła się w coś znacznie większego. Dziś RTCK organizuje konferencje, wydaje płyty, książki, audiobooki, które pomagają ludziom w odkrywaniu swojego powołania.

– Hasło „Rób to, co kochasz” wymyślił mój brat – przypomina Kamil Zbozień.

Ze łzami w oczach opowiadał, że rozeznając swoje powołanie, myślał z troską o swoim młodszym o siedem lat bracie. Arkadiusz Zozień jako nastolatek popadł w nałogi. Najpierw papierosy, alkohol, później „trawka”. Kamil, choć doznał od brata wielu przykrych rzeczy, chciał mu pomóc. Widział bowiem w nim ogromny talent muzyczny. Tym samym również odkrył swój, jakim jest m.in. umiejętność promowania młodych-zdolnych.

Rób to co kochasz” to jedna z płyt, jaką wydał jego brat, dziś znany i ceniony raper Arkadio. W sobotę on również opowiadał o swojej drodze do życia z pasją. Spotkanie było także okazją do promocji jego nowego teledysku do płyty „NAczynie”.

Swoje historie opowiedziały również inne osoby, które wyrosły wewnątrz RTCK. O niezwykłej wytrwałości mówił Andrzej Tokarz, mówca w Agencji RTCK, laureat dwóch edycji najtrudniejszej gry terenowej „Selekcja”, wzorowanej na rekrutacji do jednostek specjalnych, wielokrotny uczestnik i zwycięzca biegów z przeszkodami serii „Runmageddon”. Z kolei Marcin Freisler – DJ przedstawił swój autorski program „Nigdy nie jest za późno”, abyś zaczął robić to, co kochasz.

Niebawem o nich więcej.

Fot. Katarzyna Gajdosz-Krzak

Share on twitter
Share on facebook