Wakacyjne kierunki LOT-u bezpośrednio z Krakowa już od 18 czerwca

Wakacyjne kierunki LOT-u bezpośrednio z Krakowa już od 18 czerwca

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne Polskich Linii Lotniczych LOT dostępne będą bezpośrednio ze stolicy Małopolski. Bilety, w atrakcyjnych cenach, są już w sprzedaży na stronie lot.com

Połączenia wakacyjne z Krakowa startują 18 czerwca. „Coraz szybsze tempo szczepień w Europie oraz stopniowe luzowanie obostrzeń przez kraje europejskie pozwalają nam na wprowadzanie do rozkładów kolejnych połączeń wakacyjnych, także do nieobsługiwanych wcześniej kurortów. Połączenia te zapewnią naszym pasażerom bezpośrednie i wygodne podróże z terenu całej Polski. To potwierdza nasze długofalowe plany rozwoju LOT w segmencie turystycznym i zacieśniania współpracy z touroperatorami oraz lokalnymi partnerami”– mówi Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT.

W te wakacje z Krakowa LOT-em można będzie się dostać do czterech atrakcyjnych miejscowości. Pierwszą z nich jest albańska Tirana, która stanowi świetny punkt startowy do dalszych wypadów na terenie tego kraju. Malownicza Albania kryje nie tylko dziewicze plaże, ale i starożytne oraz średniowieczne zabytki.

Drugim portem, o którym warto pomyśleć podczas tegorocznych wakacji jest chorwacki Dubrownik. Miasto – nazywane przez jego mieszkańców „Perłą Adriatyku” obfituje w liczne zabytki. Najbardziej rzucającą się w oczy konstrukcją są wznoszone od XI do XVII wieku fortyfikacje okalające Stare Miasto. Liczą 1940 metrów długości.

Dla wywodzących się z Małopolski wielbicieli Grecji LOT przygotował dwie destynacje. Wiecznie zielone Korfu słynie z malowniczych plaż i miejsca narodzin niedawno zmarłego brytyjskiego księcia Filipa. Z kolei Rodos, przyciąga pozostałościami po krzyżowcach, zaś w górach wyspy leżą liczne, popularne wśród turystów klasztory, a na wybrzeżu urocze Lindos, łączące ze sobą cechy starożytnego i średniowiecznego miasta.

Ostateczny kształt siatki połączeń uzależniony jest od aktualnej sytuacji epidemicznej. Wszystkie połączenia odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Więcej informacji na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/loty-z-krakowa

LOT zachęca również do śledzenia wakacyjnych lotów z innych miast. Można upolować prawdziwe perełki – https://www.lot.com/pl/pl

„Dokładamy wszelkich starań, by upragnione wakacje były bezpieczne i udane, dlatego oferta LOT-u jest w tym roku wyjątkowo bogata. Mamy nadzieję, że tegoroczne wakacje na wiele lat zapiszą się w pamięci podróżnych” – dodaje Michał Fijoł.

Źródło informacji: PAP MediaRoom