Co za rok! Dwa złota Agnieszki Skalniak-Sójki w kolarskich Mistrzostwach Polski

Co za rok! Dwa złota Agnieszki Skalniak-Sójki w kolarskich Mistrzostwach Polski

agnieszka skalniak-sójka, Mistrzostwa Polski 2022

Agnieszka Skalniak-Sójka zdobyła właśnie dwa złote medale Mistrzostw Polski. Był to jej ostatni w tym sezonie występ na szosie i ostatni w barwach dotychczasowego zespołu ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Pochodząca z Żegiestowa kolarka od 1 stycznia będzie zawodniczką jednej z najlepszych ekip na świecie – Canyon.

O poczynaniach kolarki z naszego regionu pisaliśmy niedawno przy okazji jej sukcesów w Princess Anna Vasa Tour czy Giro Toscana. Można o tym przeczytać TUTAJ.

W miniony weekend odbyła się impreza kończąca sezon szosowy. Mistrzostwa Polski zostały rozegrane w Godziesze Wielkim. Klub z Wrocławia ma prawo być dumny, bo wydarzenie przebiegło po myśli ATOMu. Zespół zdobył drużynowe Mistrzostwo Polski w składzie: Agnieszka Skalniak-Sójka, Daria Pikulik, Nikola Płosaj oraz Dominika Włodarczyk. W parach po złoto sięgnęły Agnieszka Skalnik-Sójka oraz Dominika Włodarczyk.

Zawodniczka w rozmowie z portalem DTS24 przyznaje, że o sukces nie było łatwo, ponieważ na trasie panowały trudne warunki.

– Mistrzostwa Polski par i drużyn zawsze są w Polsce ostatnim kolarskim wydarzeniem sezonu. To bardzo przyjemna sprawa, bo na koniec możemy się spotkać i zmierzyć zarówno w parach jak i drużynach. W tym roku nie dopisały warunki atmosferyczne. To duże utrudnienie, gdy jeździ się w zespole. Trzeba być bardzo skupionym. Jakakolwiek pomyłka czy wywrotka może mieć zły skutek dla całej ekipy. Impreza odbywała się na dystansie 40 kilometrów. Dałyśmy radę i wywalczyłyśmy złoto – mówi Agnieszka Skalniak – Sójka.

Trwający rok jest najlepszym w wykonaniu zawodniczki. O jej celach na najbliższy rok, Igrzyskach Olimpijskich, zmianie klubowych barw, początkach kolarskiej przygody, treningach w Dolinie Popradu oraz wielu innych sprawach będzie można przeczytać w wywiadzie, który przeprowadziliśmy z Agnieszka Skalniak-Sójką. Ukażemy go w najbliższym wydaniu Dobrego Tygodnia Sądeckiego.

Fot: AtomDeweloperTeam

Czytaj także: Akcja krynickich strażaków. W niedzielę każdy może oddać krew

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama