Nowy Sącz. Osiedlowe marzenia do spełnienia. Projekt linii kolejowej z Sącza do Krakowa odrzucony…

Nowy Sącz. Osiedlowe marzenia do spełnienia. Projekt linii kolejowej z Sącza do Krakowa odrzucony…

Na Dąbrówce, przy ulicy Bohaterów Orła Białego ma powstać trawiaste boisko do piłki nożnej, na Millenium  – siłownia pod chmurką, na Wólkach, przy Ogrodowej – stanie wiata i boisko. Na osiedlu Barskie nad Łubinką zacumuje piracka łódź dla dzieciaków, a na Westerplatte, przy ulicy Batalionów Chłopskich staną betonowe stoły do gry w tenisa stołowego, w piłkarzyki,  w szachy i w chińczyka. Koło osiedlowej świetlicy przy ul. Kilińskiego powstanie ogród z pergolami i ławkami. Sądeczanie podjęli decyzję w co zainwestować pieniądze ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Szczegółowe informacje w co i ile złotówek miasto wyda na realizację koncertu inwestycyjnych życzeń mieszkańców poszczególnych osiedli, znajdują się w zarządzeniu Prezydenta Miasta Nowego Sącza zatwierdzającym wyniki głosowania na zadania zgłoszone do budżetu obywatelskiego miasta na 2023 rok. Do realizacji wytypowano 31 (z 82 zgłoszonych) projektów. Aż sześć zwycięskich projektów przygotowali wolontariusze Fundacji Nowe Kierunki.

W głosowaniu wzięło udział 7117 sądeczan.

Pula pieniędzy do rozdysponowania pomiędzy 25 osiedli wynosiła  3,6 mln zł.

Ciekawostką w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego był zgłoszony i nie dopuszczony do głosowania z przyczyn formalnych projekt zatytułowany :”Nowa linia kolejowa – N. Sącz – Kraków (dawno obiecana !!!)”. Wnioskodawca uzasadniał: „To jedyny ratunek dla naszego miasta. Likwiduje się sklepy jeden po drugim. Rosną pustostany. Miasto wymiera. Wykonanie pięknego placu zabaw nie uratuje Miasta, a nawet nie będzie dzieci by się na nim bawiły. Na ten cel trzeba poświęcić wszelkie dostępne pieniądze.” Wniosek o realizację tego zadania odrzucono ponieważ był… niekompletny.

A oto wybrane do spełnienia osiedlowe marzenia:

 

zdjęcia w nagłówku: Fundacja Nowe Kierunki

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama