Co się stało? Marszałek Kozłowski odwołał spotkanie w ostatniej chwili. Dyskusji nie będzie

Co się stało? Marszałek Kozłowski odwołał spotkanie w ostatniej chwili. Dyskusji nie będzie

Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego miało odbyć się spotkanie dotyczące przebiegu trasy Świniarsko-Piramowicza. Tydzień temu, podczas konferencji prasowej, zaprosił na nie marszałek Kozłowski. Zadeklarował, iż dyskusja nie zakończy się, dopóki nie dojdzie do porozumienia zwaśnionych stron w tej sprawie. 

W posiedzeniu mieli udział wziąć: marszałek Kozłowski, prezydent Ludomir Handzel, przedstawiciele firmy Fakro, przedsiębiorcy i reprezentanci Zarządu Dróg Wojewódzkich. Główną misją spotkania było wypracowanie kompromisowego wariantu budowy połączenia drogi krajowej nr 87 z drogą wojewódzką nr 969.

W ostatniej chwili, dzisiaj rano, kiedy przedstawiciele miasta ruszali w drogę, marszałek spotkanie odwołał. Czy przyczyną była akcja banerowa władz Nowego Sącza, czyli oklejanie przystanków plakatami, które ,,krzyczą”, że sądecki przedsiębiorca torpeduje inwestycje miasta?

,,Inwestycja, która będzie realizowana przez samorząd wojewódzki przy wsparciu środków rządowych m.in. z programu Mosty+ jest bardzo potrzebna dla Nowego Sącza i regionu sądeckiego. Niestety przez narastające w tej sprawie negatywne emocje i mało eleganckie metody lobbowania na rzecz konkretnego wariantu postanowiłem odwołać spotkanie, gdyż nie chcę być wikłany w lokalne i personalne konflikty, które występują w mieście” – napisał marszałek Witold Kozłowski na swojej oficjalnej stronie.

Jednocześnie zaznaczył, iż podtrzymuje wolę organizacji spotkania i merytorycznej rozmowy prowadzącej do wypracowania kompromisowego wariantu inwestycji, który będzie korzystny zarówno dla mieszkańców, przedsiębiorców, jak i lokalnych samorządów. Nie podał jednak konkretnej daty, w której owo spotkanie miałoby dojść do skutku.

Fot. Klaudia Kulak 

Marszałek Kozłowski zabiera głos w sprawie przebiegu trasy Świniarsko – Piramowicza

Fot. Paweł Guzik

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.