Marszałek Kozłowski zabiera głos w sprawie przebiegu trasy Świniarsko – Piramowicza

W toczącym się od kilku tygodniu sporze dotyczącym przebiegu trasy Świniarsko-Piramowicza głos zabrał Witold Kozłowski, marszałek województwa Małopolskiego, czyli przedstawiciel instytucji będącej inwestorem. Marszałek zaprosił wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się w Krakowie 29 października. Jak zapewnił  – dyskusja nie zakończy się dopóki nie dojdzie do porozumienia. Oświadczył też, że przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego nie wezmą udziału w dzisiejszym spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się o 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu ponieważ autorzy dokumentacji są w trakcie przygotowywania kolejnych koncepcji przebiegu trasy. 

Bardzo dużo emocji wzbudza projekt przejścia przez Dunajec na wysokości ul. Piramowicza w Nowym Sączu. Wariantów i różnych propozycji było bardzo wiele, dlatego w najbliższy wtorek zapraszam do Krakowa wszystkie strony konfliktu: prezydenta, prezesa firmy Fakro, stronę społeczną oraz przedstawicieli Urzędu Miasta. Nie wyjdziemy dopóki nie określimy jednego rozwiązania – powiedział dziś marszałek Witold Kozłowski na spotkaniu z mediami.

Jak zaznaczył – brak preferowanego przebiegu trasy może skutkować utratą około 60 milinów złotych zabezpieczonych na ten cel w dokumentach budżetowych województwa. Podkreślił również, że Urząd Marszałkowski przy wyborze trasy będzie miał przede wszystkim na względzie interes miasta i mieszkańców.

-Ważne jest też to, aby wybrać przebieg najtańszy oraz łączący różne fragmenty komunikacji miejskiej i poza miejskiej– dodał.

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.