Zmarł Wiesław Szkarłat, nestor sądeckiego dziennikarstwa

Zmarł Wiesław Szkarłat, dokumentalista, nestor sądeckiego dziennikarstwa telewizyjnego, były reporter TV Kraków i telewizji kablowych w Nowym Sączu, który od 1987 roku w formie reportaży i materiałów informacyjnych rejestrował wydarzenia z ówczesnego województwa nowosądeckiego.

Renault2

Miał 79 lat.

Pogrzeb odbędzie się w środę 30 października o 11.30.

Jego reportaże można znaleźć TUTAJ.

Wiadomo już, że zostaną zabezpieczone dla przyszłych pokoleń.  Zdigitalizowane filmy z archiwum TVS Wiesława Szkarłata zostały zakupione przez Archiwum Narodowe w Krakowie.

"Zakupione materiały pochodzą z lat 1987-2010, lecz w głównej mierze dotyczą pierwszej połowy lat 90. XX w. Archiwum Studia TVS zawiera niezwykle cenne materiały archiwalne z pierwszych lat transformacji ustrojowej, pokazujące ówczesną rzeczywistość społeczną, polityczną, wydarzenia kulturalne i religijne Sądecczyzny, a przede wszystkim Nowego Sącza, które jako siedziba ówczesnego województwa gościło wtedy czołowych polityków krajowych. W filmach Studia TVS zapisane są trudne początki III RP, problemy społeczne, jak np.: narastające bezrobocie, przekształcenia własnościowe państwowych zakładów, początki oraz rozwój polskiego biznesu. W materiale filmowym znajdziemy również obrazy dokumentujące bogactwo kulturowe, krajobrazowe i duchowe południowej Małopolski" - czytamy na stronie Narodowego Archiwum Cyfrowego w Krakowie.

zdjęcie: profil Wiesława Szkarłata w mediach społecznościowych

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.