Łabowa. Pierwszy transport węgla z kopalni ROW Ruch Marcel dotarł na teren gminy

Łabowa. Pierwszy transport węgla z kopalni ROW Ruch Marcel dotarł na teren gminy

Dobra informacja dla mieszkańców gminy Łabowa. W dniu wczorajszym na miejscowy skład opału trafił pierwszy transport węgla z kopalni ROW Ruch Marcel. Od 8 listopada można było składać wnioski na zakup węgla w preferencyjnej cenie. Teraz gmina komunikuje, że zgodnie z kolejnością składanych wniosków, mieszkańcy będą mieli możliwość jego odbioru.

Marta Słaby (wójt Gminy Łabowa) w listopadowym komunikacie do mieszkańców informowała, że podjęła starania o pozyskanie opału. – Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze do naszej dyspozycji węgla, który moglibyśmy sprowadzić dla mieszkańców gminy. Obecnie prowadzimy intensywne działania celem jego pozyskania od dostawców. O terminie i warunkach odbioru będziemy informować na bieżąco. Cena węgla dla naszych mieszkańców nie może przekroczyć 2000 zł – informowała 8 listopada Marta Słaby.

W dniu wczorajszym (2 grudnia) Urząd Gminy przekazał, że oczekiwany opał dotarł na miejsce. Komunikat poparto aktualną fotografią. – Pierwszy transport dla Gminy Łabowa trafił na skład opału. Przygotowano dwie frakcje ekogroszek oraz orzech z kopalni ROW Ruch Marcel. Cena wynosi 1850 zł. Sukcesywnie według kolejności składanych wniosków, zostaniecie Państwo telefonicznie poinformowani o możliwości zapłaty i sposobie odbioru – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy.

Czytaj także: Zaginął 33-letni Andrzej Kuczaj z Wilczyc (powiat limanowski). Prosimy o pomoc w poszukiwaniach

Fot: UG Łabowa

Share on twitter
Share on facebook