Chochorowice. Spod dachu domu wydobywał się ogień

Chochorowice. Spod dachu domu wydobywał się ogień

Wczoraj w Chochorowicach (gmina Podegrodzie) doszło do pożaru na poddaszu domu jednorodzinnego. O 9:39 do działań zadysponowano zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Brzezna, OSP Podrzecze oraz OSP Chochorowice.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, ogień wydobywał się spod okucia dachu piętrowego, murowanego budynku. Gdy wybuchł pożar, w domu przebywała jedna osoba, ale opuściła bezpiecznie budynek jeszcze przed przybyciem służb.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej, wykonaniu wyłazu na nieużytkową część poddasza oraz rozwinięciu do wnętrza budynku po klatce schodowej dwóch linii gaśniczych. Jedna linia poprowadzona została na nieużytkową część poddasza, a druga na dach – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Po przygaszeniu ognia strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych. Sprawdzali temperaturę za pomocą kamery termowizyjnej i na bieżąco przelewali tlące się elementy. Usunęli część drewnianej konstrukcji dachu, a na koniec dokonali pomiaru wnętrza domu pod kątem obecności tlenku węgla.

Działania zastępów straży pożarnej trwały niemal trzy godziny. Nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook