Chłopak palił „zioło”. Trafił do szpitala

Do gorlickiego szpitala trafił 13-letni chłopiec, który źle się poczuł po wypaleniu suszu roślinnego. Prawdopodobnie była to marihuana. Policjanci dotarli do 15-latka, który poczęstował kolegę narkotykiem. Obaj chłopcy mają kłopoty.

wsb3

W sobotę gorliccy policjanci otrzymali informację, że do szpitala przywieziony został 13-letni chłopiec z podejrzeniem zatrucia marihuaną. Jak ustalili funkcjonariusze, wcześniej palił marihuanę ze swoim 15-letnim kolegą. Po powrocie do domu nagle źle się poczuł i niezbędna była pomoc lekarska w szpitalu” – czytamy w policyjnym komunikacie.

Dom starszego chłopca został przeszukany. Skonfiskowano jeszcze jedną „działkę” suszu oraz sprzęt do przygotowywania i palenia.

– To nieprawda, że marihuana jest bezpiecznym narkotykiem. Jej używanie może prowadzić do negatywnych skutków w zdrowiu fizycznym, a także wyzwolić zaburzenia psychotyczne – ostrzegają gorliccy policjanci.

Szczególnie groźny może okazać się susz, który przez dealerów lub producentów zostanie „wzbogacony”  szkodliwymi dla zdrowia  substancjami chemicznymi.

fot. pixabay

 

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]